117
Views

Swego czasu Meta pracowała nad stworzeniem własnego smartwatcha, który miał zostać wyposażony w aparaty. To pozwoliłoby m.in. na prowadzenie wideorozmów. Wiele jednak wskazuje na to, że prace nad urządzeniem legły w gruzach.

Meta porzuca plany stworzenia inteligentnego zegarka

Smartwatch z aparatem z pewnością nie byłby nowością, jednak urządzenie wearables od Mety z pewnością tak. Dawny Facebook od jakiegoś czasu planował wprowadzenie na rynek swojego inteligentnego zegarka, który różniłby się od konkurencji. Tą różnicą miał być właśnie aparat, który pozwalałby nie tylko na robienie zdjęć, ale także na prowadzenie wideorozmów.

Przeczytaj także: Xiaomi 12 Ultra na renderach. Jeśli tak będzie wyglądać, to będzie hitem 

Pierwsze informacje o tym, że Meta planuje wejść na rynek wearables, pojawiły się już w zeszłym roku. Firma założona przez Marka Zuckerberga miała pracować nad własnym smartwatchem, który wyposażony był w dwie kamery oraz pulsometr.

Smartwatch byłby dość oryginalnym projektem, jak na urządzenia tego typu

Osoby, które czekały na pierwszy smartwatch od firmy Meta, będą musiały obejść się smakiem. Jak podaje Bloomberg, firma zdecydowała się na porzucenie planów stworzenia takiego urządzenia. Serwis dotarł również do zdjęć urządzenia, który miał przypomnieć klasyczne urządzenie tego typu.

smartwatch meta
Meta jednak rezygnuje ze stworzenia własnego smartwatcha

Smartwatch Meta oprócz możliwości fotograficznych miał oferować możliwość śledzenia aktywności fizycznej użytkownika, wysyłanie wiadomości tekstowych, wyświetlanie powiadomień i odtwarzanie muzyki. Jeden z aparatów miał znaleźć się na tyle obudowy, a drugi pod ekranem. Anulowanie tego projektu nie oznacza jednak, że gigant technologiczny całkowicie rezygnuje z rynku wearables.

Źródło: Bloomberg

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.