Microsoft oficjalnie kończy z Adobe Flash Player! Kiedy?

Adobe Flash Player to oprogramowanie, które na rynek weszło w 1996 roku i od tamtego czasu dzielnie kroczyło z nami przez internet. Niestety, wszystko kiedyś się kończy i tak samo jest w przypadku wtyczki Flash. Microsoft podał oficjalną datę, w której Flash Player zniknie z komputerów z systemem Windows!

Adobe Flash Player kończy swój żywot

O wycofaniu Adobe Flash Player słyszeliśmy już dawno. Wycofanie oprogramowania związane było z bezpieczeństwem, ponieważ starsza technologia używana przez Flasha wiązała się z ryzykiem włamań na nasze komputery. Śmiało można powiedzieć, że oprogramowanie umierało powolną śmiercią, ale nadszedł jej czas. Najpierw do użytkowników Windowsa trafiła aktualizacja opcjonalna, która dostępna była już w lutym. Można było ją zainstalować, jednak nie było to obowiązkowe. W 2020 roku Microsoft oficjalnie zapowiedział, że wtyczka Flash Player będzie usuwana stopniowo, a pierwszymi programami, które zakończyły wsparcie były przeglądarki Edge i Explorer 11.

Kiedy oprogramowanie zostanie usunięte z systemów Windows?

Niestety, fani wtyczki Flash będą musili się z nią pożegnać na dobre, ponieważ Microsoft przygotowuje aktualizację. Będzie obowiązkowa dla każdego. Gigant z Redmond oznajmił, że Adobe Flash Player zniknie z komputerów wraz z aktualizacją KB457786. Pojawi się ona w czerwcu jako Patch Tuesday, dla systemu Windows 10 1809 i nowszych wersji. Następnie aktualizację w lipcu dostaną komputery z buildami 1507 oraz 1607. Komputery pracujące na systemach Windows 8.1, Windows Embedded 8 Standard i Windows Server 2012 update dostaną we wrześniu.

Reklama

Przeczytaj także: Policja odwiedza osoby, które zakupiły tani klucz do Windows 10

Po tych wszystkich aktualizacjach, użytkownicy komputerów z systemem Windows nie będą mogli korzystać z oprogramowania Adobe Flash Player. Oczywiście nieoficjalnie będzie można go zainstalować na systemie. Konieczne jednak będzie zrezygnowanie z poprawek, bądź zainstalowanie Windowsa na nowo bez aktualizacji. Innym wyjściem jest także korzystanie z wirtualnej maszyny z zainstalowaną odpowiednią wersją systemu od Microsoft.

adobe Flash Player
Adobe Flash Player kończy swój żywot.
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama