Motorola Moto G7 Plus – świetny smartfon ze średniej półki

W dzisiejszych czasach wszystkie oczy zwrócone są w stronę flagowych modeli smartfonów, których cena niekiedy sięga nawet 6 tysięcy złotych. Wydawanie takich pieniędzy na telefon, który zmienimy często co dwa lata nie jest dla wszystkich rozsądną opcją. Dlatego warto zajrzeć na półkę średnią, gdzie znajdziemy urządzenia w dobrych cenach, które spełnią nasze oczekiwania. Czy taka jest Motorola Moto G7 Plus? Przekonajmy się o tym.

Aparat, wideo i selfie

Aparaty w średniej klasy smartfonach są coraz lepsze i z pewnością Motorola Moto G7 Plus jest tego doskonałym przykładem. Obiektywy, które użyto w tym modelu radzą sobie naprawdę nieźle. Podwójny aparat główny ma rozdzielczości 16 i 5 megapikseli, a ich przysłony, odpowiednio to f/1.7 oraz f/2.2. Główne oko zostało wyposażone w optyczną stabilizacje obrazu.

Zdjęcia robione w dzień prezentują się świetnie. Kolory są dobrze nasycone, autofocus działa zdecydowanie lepiej niż w niektórych flagowcach. Oczywiście nie może być tak kolorowo, bo jednostka fotograficzna w Motorola Moto G7 Plus również posiada swoje mankamenty. HDR nie zawsze działa poprawnie, a detale wydobywane z cieni nie stoją na takim poziomie jakbyśmy tego oczekiwali. Mamy do dyspozycji również tryb portretowy, dzięki któremu jesteśmy w stanie uzyskać efekt bokeh. Trzeba przyznać, że linia odcięcia wybranego obiektu od tła nie jest idealna.

Im robi się ciemniej, tym zdjęcia tracą na jakości. Wykonanie dobrze prezentującego się i nierozmazanego zdjęcia z ręki w ciemnej scenerii jest oczywiście wykonalne, jednak nie jest to takie proste jak się wydaje. Mówimy tutaj o obiektach nieruchomych. Jeśli chcemy sfotografować coś, co się porusza – tylko się zawiedziemy. To dalej zbyt duże wyzwanie dla tego modelu.

Reklama

Wideo może się podobać, ponieważ Motorola Moto G7 Plus nagrywa filmy w standardzie 4K i wyglądają one naprawdę nieźle. Są bardzo szczegółowe. W formacie 4K nie znajdziemy niestety 60 klatek na sekundę. Na szczęście w Full HD tak, co jeszcze lepiej wpływa na odbiór obrazu i jego jakość. Największym problemem jest stabilizacja, która nie powala swoim działaniem.

Przednia kamerka selfie to 12 megapikselowa jednostka, która wykonuje bardzo dobre zdjęcia. Niestety tylko w przypadku dobrego oświetlenia. Tutaj również możemy skorzystać z trybu portretowego i trzeba przyznać, że działa on nieźle.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama