Na aukcję trafiły pamiątki Apple! Ceny kuriozalne!

Wiemy, że grono fanów Apple jest bardzo szerokie, a bitwy toczone między fanami marki z nadgryzionym jabłkiem w logu a zwolennikami urządzeń z Androidem są już legendarne. Trzeba jednak przyznać, że historia Apple jest bardzo bogata i często była ona prekursorem rozwiązań technologicznych. Pod młotek trafiły więc pamiątki związane z amerykańską firmą oraz samym Steve’em Jobsem. Ceny niektórych z nich są ogromne!

Pamiątki Apple sprzedane za ogromne kwoty

Dla fanów marki Apple Steve Jobs jest osobą, która na zawsze zmieniła rynek smartfonów. Poniekąd można się z tym zgodzić, ponieważ iPhone 2G przedstawił bryłę telefonu, którą obecnie znamy. Apple to nie tylko smartfony, ponieważ na przestrzeni tych wszystkich lat amerykańska firma założona m.in. przez Steve’a Jobsa tworzyła także wiele innych urządzeń. Pamiątki z tamtych lat trafiły na aukcje, a ceny za niektóre z nich były naprawdę wysokie.

Przeczytaj także: Netflix z nową funkcją. Najpierw otrzymają ją posiadacze urządzeń Apple

Wydarzenie, na którym można było wejść w posiadanie pamiątek związanych z Apple i Steve Jobs’em można było podczas wydarzenia zorganizowanego w domu aukcyjnym RR Auction. Osoby licytujące w bostońskim domu aukcyjnym, mogły zakupić kilka ciekawych drobiazgów, które mogli dołączyć do swojej kolekcji. Nie była to jednak aukcja dla osób o niskim budżecie, ponieważ ceny sięgały nawet 800 tysięcy dolarów!

Apple
Na aukcję trafiły pamiątki Apple! Ceny kuriozalne!

Najdroższym przedmiotem nie było wcale urządzenie

W bostońskim domu aukcyjnym sprzedano wiele przedmiotów związanych z historią Apple i Steve Jobs’em. Najdroższą pamiątką okazała się instrukcja obsługi komputera, na której widniał podpis Jobsa. Książeczkę, która pojawiła się wraz z komputerem Apple II, debiutującym w 1997 roku sprzedano za 787 784 USD! Ofertę przebijano aż 46 razy! O prawie połowę tańszy okazał się list Steve Jobs’a skierowany do fana, w którym napisał, że nie rozdaje autografów. Cena tej pamiątki wyniosła około 480 tysięcy dolarów.

Na aukcji pojawiły się także inne przedmioty, łącznie było ich 30. Zafoliowany i podpisany przez Jobsa pakiet oprogramowania NeXTSTEP trzeba było zapłacić 201 tys. USD. Za około 201 tysięcy dolarów sprzedano egzemplarz magazynu MacWorld, który został podpisany przez Steve Jobsa oraz Steve Wozniaka. Około 132 tysiące dolarów warta była płyta główna z podpisem Jobsa oraz Jeffa Raskinsa, który był pomysłodawcą komputerów Macintosh.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Filmy 4K na YouTube są tylko w subskrypcji YouTube Premium

Jak widać po tytule, YouTube chce poniekąd zmusić użytkowników...

A jednak! Intel Arc A770 trafi do sprzedaży! Premiera i ceny

Wczoraj, podczas Innovation Pat Gelsinger, Intel potwierdził cenę i...

W sieci pojawiły się zdjęcia XFX Radeon RX 6700 XL.

Do sieci trafiły zdjęcia do tej pory nie znanej...

OnePlus Nord Watch oficjalnie na rynku! Miesiąc pracy na baterii!

OnePlus Nord Watch został oficjalnie zaprezentowany. Urządzenie wearable chińskiego...

FC Barcelona vs Inter. Gdzie oglądać mecz na żywo?

Już dziś rusza kolejna kolejka Ligi Mistrzów. Robert Lewandowski...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj