Najlepszy program do fakturowania 2022 – ranking

Każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z tego, że podstawą prowadzenia biznesu jest odpowiednie zarządzanie dokumentami. Mowa tutaj zarówno o fakturach, które otrzymaliśmy, jak i tych, które wystawiliśmy. Sprawdź, jaki jest najlepszy program do fakturowania 2022. Oto nasz ranking aplikacji do fakturowania.

Najlepszy program do fakturowania powinien cechować się przede wszystkim łatwością obsługi, a także szeregiem funkcji, które umożliwiają łatwe zarządzanie finansami firmy. Wśród wielu dostępnych aplikacji, możemy wyróżnić te, które instalujemy na naszym komputerze, a także oprogramowanie on-line, dostępne z każdego urządzenia, które będzie miał dostęp do Internetu. To drugie rozwiązanie jest bardzo wygodne, gdyż np. w przypadku awarii naszego sprzętu, nadal mamy dostęp do wszystkich utworzonych dokumentów.

Oczywiście, nie można zapomnieć o tym, że oprogramowanie instalowane „stacjonarnie” również posiada szereg zalet. Przede wszystkim, kiedy w pojawi się awaria związana z dostępnością Internetu, aplikacja, którą posiadamy na komputerze nadal będzie działać, co przełoży się na możliwość wystawiania faktur czy paragonów. Należy mieć to na uwadze.

Reklama

Nasz ranking aplikacji do fakturowania powinien pomóc Ci w wyborze najlepszego programu do zarządzania Twoimi firmowymi finansami.

Najlepszy program do fakturowania 2022 - ranking
Sprawdź, jaki jest najlepszy program do fakturowania 2022. Oto nasz ranking aplikacji do fakturowania.

Najlepszy program do fakturowania 2022 – ranking aplikacji do fakturowania

W naszym rankingu przedstawiamy pięć aplikacji do fakturowania, które uważamy za najciekawsze z dostępnych. Oczywiście, każdy może wybrać najlepszy program do fakturowania 2022 dla siebie, dlatego nasz artykuł należy traktować jako sugestię. Przedstawiamy pięć aplikacji, które według nas warto brać pod uwagę, jeśli poszukujecie oprogramowania do wystawiania faktur oraz archiwizowania innych dokumentów firmowych.

Najlepszy program do fakturowania 2022 - ranking
Sprawdź, jaki jest najlepszy program do fakturowania 2022. Oto nasz ranking aplikacji do fakturowania.

Faktura.pl

Szukasz programu, który sprawi, że nie będziesz musiał martwić się wystawianiem faktur? Jeśli tak, to Faktura.pl jest dla Ciebie. W tym programie wystawisz wszystkie typy faktur, jak i rachunek. Możesz to zrobić bardzo szybko, ponieważ przejrzysty layout powoduje, że samo wystawianie dokumentów jest intuicyjne.

Ta aplikacja to nie tylko wystawianie dokumentów w mniej niż 30 sekund, ale i swoiste centrum dowodzenia firmą, które dzięki swoim automatyzmom sprawi, że nie będziesz musiał się zajmować żmudnymi i czasochłonnymi sprawami, dotyczącymi Twojego przedsiębiorstwa.

Jakie proces automatyzuje Faktura.pl?

 • Pobieranie danych kontrahenta z GUS
  Przy zaciąganiu danych aplikacja weryfikuje kontrahenta w bazie VAT
 • Wstawianie danych kontrahenta oraz danych produktu na fakturze.
  Raz wypełniasz te dane, a przy następnych okazjach wypełniają się one automatycznie.
 • Wysyłka maili do kontrahentów z załączonym dokumentem.
  W aplikacji możesz wpisać treść wiadomość oraz jej tytuł. Wystarczy, że wpiszesz adres e-mail kontrahenta, a resztę aplikacja zrobi za Ciebie.
 • Wysyłka SMS do klienta z przypomnieniem o wystawionej fakturze.
  Do tej funkcji potrzeba jedynie telefonu klienta. Następnie aplikacja z bramki SMS wyśle specjalną wiadomość, którą możesz edytować.
 • Wystawianie faktur cyklicznych.
  Jeśli wystawiasz te same faktury co miesiąc, to wystarczy, że raz ustawisz niezbędne dane, a następne program co miesiąc sam będzie wystawiać i wysyłać dokumenty.
Najlepszy program do fakturowania 2022 - ranking
Najlepszy program do fakturowania 2022 - ranking

Chciałbyś polepszyć kontakt z księgową, który jest tak bardzo ważny dla każdego przedsiębiorcy? Faktura.pl to nie tylko ładny design i szereg automatyzacji, ale i też mnogość funkcji, które pomogą Ci w relacjach z księgową. W jaki sposób możesz sobie w tym pomóc, korzystając z aplikacji? Wystarczy skorzystać z poniższych funkcji:

 • Generowanie plików księgowych za pomocą zaledwie kilku kliknięć
 • Dodawanie dokumentów kosztowych
 • Dostęp dla księgowej do Twojego konta
Najlepszy program do fakturowania 2022 - ranking
Najlepszy program do fakturowania 2022 - ranking

To nie wszystkie funkcje, jakie znajdziemy w tej aplikacji, ponieważ możecie tam znaleźć m.in. przycisk natychmiastowej płatności na fakturze i wiele innych. Sam możesz zupełnie za darmo poznać pełnię funkcjonalności Faktura.pl i sprawdzić, czy to jest program dla Ciebie, ponieważ pierwsze 90 dni użytkowania aplikacji jest bezpłatne.

FakturaXL

Świetna propozycja jeśli szukamy programu do fakturowania dla małych i średnich firm. Co ciekawe, producent udostępnia wariant bezpłatny, w którym możemy wystawić dziesięć faktur. Dzięki takiej opcji możemy zapoznać się z oprogramowaniem, co pozwoli nam na zdecydowanie czy faktycznie chcemy korzystać właśnie z usług tego producenta.

FakturaXL oferuje użytkownikom trzy różne plany. Bezpłatny, o którym już wspominałem, pełny za 8 zł za miesiąc, w którym mamy nielimitowaną ilość faktur do wystawienia oraz dodatek w postaci magazynu za 18 zł za miesiąc. Oprogramowanie umożliwi nam wystawianie aż 34 różnych rodzajów dokumentów. Mowa między innymi o fakturach VAT, korektach, paragonach, marży, proformie itp. Możemy również przekazać kontrahentom wezwania do zapłaty oraz druki zamówienia.

Sprawdź, jaki jest najlepszy program do fakturowania 2022. Oto nasz ranking popularnych aplikacji do fakturowania. Na zrzucie aplikacja FakturaXL.
Na zrzucie aplikacja FakturaXL.

Największym atutem FakturaXL jest oczywiście dostęp do wszystkich danych firmowych niezależnie od urządzenia, z którego korzystamy oraz pory dnia, w której pracujemy. Mało tego, otrzymujemy wsparcie 24/7 (mowa o e-mail i chacie). Kolejną zaletą rozwiązania FakturaXL jest duży nacisk producenta oprogramowania na bezpieczeństwo danych. Aplikacja zapewnia szyfrowanie, automatyczne kopie zapasowe oraz tak zwane bezpieczne logowanie wykorzystujące nie tylko hasło, ale również wymagające potwierdzenie kodem SMS.

Sprawdź, jaki jest najlepszy program do fakturowania 2022. Oto nasz ranking popularnych aplikacji do fakturowania. Na zrzucie aplikacja FakturaXL.
Sprawdź, jaki jest najlepszy program do fakturowania 2022. Oto nasz ranking aplikacji do fakturowania. Na zrzucie aplikacja FakturaXL.

Dużym atutem programu do faktur FakturaXL jest również intuicyjna obsługa. Wystawianie faktur (nawet tych zagranicznych) jest niezwykle łatwe. W prosty sposób wybieramy pozycję na fakturze, a dane nabywcy uzupełniane są automatycznie na podstawie bazy GUS. Co jeszcze? Przede wszystkim bardzo łatwa wysyłka dokumentów takich jak JPK_V7 z wykorzystaniem podpisu elektronicznego. Mamy również do dyspozycji Księgę Przychodów i Rozchodów, rozliczenia podatkowe oraz integracja z drukarkami fiskalnymi i mechanizmami płatności on-line. FakturaXL współpracuje również z systemami sklepów internetowych takimi jak PrestaShop czy WooCommerce.

Sprawdź, jaki jest najlepszy program do fakturowania 2022. Oto nasz ranking popularnych aplikacji do fakturowania. Na zrzucie aplikacja FakturaXL.
Sprawdź, jaki jest najlepszy program do fakturowania 2022. Oto nasz ranking aplikacji do fakturowania. Na zrzucie aplikacja FakturaXL.

Jeśli posiadamy magazyn, sugeruję, aby wybrać opcję PEŁNY + magazyn. W takim przypadku zyskujemy naprawdę rozbudowaną funkcjonalność. Mowa między innymi o inwentaryzacji, a także sprawnej analizie danych produktowych. Możemy również wystawiać dokumenty magazynowe takie jak WZ i PZ. Oprogramowanie pozwala również na obsługę kolejkowania FIFO i LIFO. Jest również możliwość generowania pliku JPK_MAG oraz raportów pozwalających na analizę naszego magazynu.

Jeśli chcecie poznać szczegóły na temat aplikacji, warto kliknąć w ten link -> Program Faktura XL.

Mega-Tech Faktura Small Business

Kolejny program do faktur w naszym zestawieniu jest aplikacją, którą instalujemy na naszym komputerze. Producent, Mega-Tech oferuje dwie wersje: Faktura Small Business lub Faktura Small Business Handel. Główną różnicą jest to, że w drugim wariancie otrzymujemy większą funkcjonalność wzbogaconą o moduł magazynu.

Sprawdź, jaki jest najlepszy program do fakturowania 2022. Oto nasz ranking popularnych aplikacji do fakturowania. Na zrzucie aplikacja Mega-Tech Faktura Small Business Handel.
Sprawdź, jaki jest najlepszy program do fakturowania 2022. Oto nasz ranking aplikacji do fakturowania. Na zrzucie aplikacja Mega-Tech Faktura Small Business Handel.

Oprogramowanie Mega-Tech Faktura Small Business jest dedykowane przede wszystkim małym i średnim firmom. Możemy za pomocą tej aplikacji wystawić fakturę VAT i bez podatku VAT. Jest również opcja generowania plików JPK oraz wykorzystania mechanizmu podzielonej płatnosci. Rzecz jasna, możemy również prowadzić kartotekę klientów i towarów. Warto również wspomnieć o tym, że producent dba o to, by oprogramowanie było na bieżąco aktualizowane i dostosowane do zmian podatkowych.

Wykorzystując Internet, możemy w prosty sposób pobierać dane klienta z baz CEiDG, a także, w przypadku wystawiania faktur zagranicznych, pobierać kurs walut ze strony NBP. Producent programu do faktur, Mega-Tech, udostępnia wersję próbną obu wariantów. Dlatego jeśli chcemy przetestować działania aplikacji, możemy przez tydzień przeanalizować jej pełną funkcjonalność.

Najlepszy program do fakturowania 2022 - ranking
Najlepszy program do fakturowania 2022 - ranking

Osoby wymagające większej funkcjonalności mogą zdecydować się na wersję Mega-Tech Faktura Small Business Handel. W tym przypadku zyskujemy narzędzie do zarządzania naszym magazynem. Możemy również wystawić niezbędną dokumentację, taką jak WZ, PZ, PW, RW i MM. Jest to więc kompletne oprogramowanie do prowadzenia małej i średniej firmy, która ułatwia pracę każdego przedsiębiorcy. Rzecz jasna, producent, co już wspominałem, na bieżąco wprowadza aktualizacje do aplikacji, jeśli tylko zostanie zmienione prawo.

To jednak nie koniec. Wśród dodatkowych funkcji, jakie posiada oprogramowanie w wersji handel. Znajdziemy, między innymi moduł dokumentów kasowych, możliwość tworzenia zamówień do dostawców i prowadzenie ewidencji zakupów. Program do fakturowania oferuje również integrację ze sklepem internetowym Shoper. Aplikacja współpracuje także z drukarkami fiskalnymi takich firm jak PosNet, ELZAB czy Innova, a więc najpopularniejszych, wykorzystywanych w biznesie.

Najlepszy program do fakturowania 2022 - ranking
Najlepszy program do fakturowania 2022 - ranking

Jak widać, jest to kompleksowe narzędzie do obsługi finansów firmowych. W przypadku wariantu „Handel” mamy również możliwość prowadzenia własnego magazynu. Ciekawym dodatkiem jest możliwość wykorzystania bazy MySQL do pracy na wielu stacjach roboczych wewnątrz przedsiębiorstwa.

Jeśli chcecie poznać szczegóły na temat aplikacji, warto kliknąć w ten link -> Mega-Tech Faktura Small Business.

Firmino.pl

Firmino.pl to program do fakturowania stworzony przez przedsiębiorstwo Streamsoft. Jest to aplikacja działająca w chmurze, a więc dostępna online. Skorzystają z niej głównie firmy małe i średnie. Użytkownicy mogą wybrać jeden z trzech rodzajów abonamentu. Pierwszy, bezpłatny pozwala na wystawienie trzech faktur w miesiącu. To nie zmienia faktu, że możemy przygotować dokument typu marża, eksport, wewnątrzwspólnotowy, proforma czy korekta. Użytkownik otrzymuje dostęp do kalendarza, kontaktów, kontrahentów, bazy produktów oraz JPK. Jeśli więc posiadamy działalność, która nie wystawia wielu faktur, możemy uzyskać program do fakturowania za darmo.

Sprawdź, jaki jest najlepszy program do fakturowania 2022. Oto nasz ranking popularnych aplikacji do fakturowania. Na zrzucie aplikacja Firmino.pl.
Sprawdź, jaki jest najlepszy program do fakturowania 2022. Oto nasz ranking aplikacji do fakturowania. Na zrzucie aplikacja Firmino.pl.

Jeśli chcemy jednak mieć większe możliwości, należy skorzystać z opcji konta Podstawowe za 9 zł lub 7,20 zł jeśli zapłacimy za rok z góry. Wtedy limitów już nie ma. Co ciekawe, w tym przypadku możemy również dodać współpracowników, a także kolejną firmę. Co jeszcze? Istnieje możliwość cyklicznego generowania faktur oraz rozliczania płatności. Można jeszcze wystawiać zaliczkę lub zamówienie. Firmino.pl w wersji „Podstawowe” jest zintegrowany z PayU. Mało tego, jeśli prowadzimy sklep internetowy, producent aplikacji do fakturowania udostępnia API by zintegrować Firmino z systemem zarządzania treścią.

Najlepszy program do fakturowania 2022 - ranking
Najlepszy program do fakturowania 2022 - ranking

Istnieje jeszcze trzecia opcja o nazwie „Konto Dopasowane”. W tym przypadku Firmino.pl zyskuje nową funkcjonalność, taką jak: księgowość, magazyn oraz windykacja. W tym przypadku, w zależności od tego, czy chcemy pełny pakiet (nie musimy wybierać wszystkich funkcji), płacimy 41 zł (jeśli wybierzemy abonament miesięczny) lub 32,80 zł w przypadku opłaty za cały rok z góry.

iFirma.pl

Nasz ranking aplikacji do fakturowania nie mógł pominąć jednej z najpopularniejszych, jaką jest iFirma.pl. W tym przypadku, podobnie jak w Firmino, mamy do dyspozycji trzy opcje. Pierwsza pozwala na wystawianie faktur, które możemy wysyłać do klientów online. Drugi jest już księgowością internetową, która wyposażona jest w CRM, obsługę e-deklaracji i JPK. Mało tego, możemy w prosty sposób zintegrować iFirma z e-commerce, czyli ze sklepami internetowymi lub Allegro. Warto również wspomnieć o tym, że księgowość internetowa to także wsparcie ekspertów przez czat, e-mail lub telefon.

Sprawdź, jaki jest najlepszy program do fakturowania 2022. Oto nasz ranking aplikacji do fakturowania. Na zrzucie aplikacja iFirma.pl.
Najlepszy program do fakturowania 2022 - ranking

Przedstawiona aplikacja do fakturowania umożliwia nam również wybór biura rachunkowego. W tym przypadku jest nam przydzielany dedykowany księgowy, któremu dostarczamy dokumenty (np. online lub pocztą) i iFirma bierze wtedy odpowiedzialność za prowadzoną dokumentację. Jest to chyba najlepsza opcja dla kogoś, kto obawia się, że popełni jakiś błąd w przypadku księgowania faktur i innych dokumentów lub po prostu nie ma na to czasu.

Najlepszy program do fakturowania 2022 - ranking
Najlepszy program do fakturowania 2022 - ranking

Należy również dodać, że iFirma także oferuje możliwość wystawiania faktur bezpłatnie, o ile nie będzie to więcej niż trzy dokumenty. Księgowość internetowa, w której nie mamy limitu wyceniona została na 49 zł – o ile zapłacimy z góry za sześć miesięcy, lub 54 zł miesięcznie – wybierając opcję „umowy” na czas nieokreślony. W przypadku księgowości internetowej, przedsiębiorca zyskuje wsparcie rozliczeń oraz rozliczenie ZUS PIT i VAT. Warto pamiętać, że tych funkcji, a także modułu eCommerce, API i JPK nie mamy w darmowym wariancie.

Najlepszy program do fakturowania 2022 – ranking aplikacji do fakturowania. Podsumowanie

Dobrnęliśmy do końca artykułu. Jaki jest najlepszy program do fakturowania 2022? Trudno to ocenić. Każda z prezentowanych aplikacji do fakturowania oferuje podobne, a jednak nieco różniące się od siebie funkcje. Wszystko zależy czego potrzebujemy od tego typu rozwiązania. Najlepszym rozwiązaniem będzie analiza każdej z aplikacji poprzez uruchomienie demo bądź rejestrację bezpłatnego konta.

Najlepszy program do fakturowania 2022 - ranking
Najlepszy program do fakturowania 2022 – ranking aplikacji do fakturowania.
6 - ilość komentarzy
 1. Rzeczywiście program Faktura XL wypada najlepiej również w mojej opinii, testowałem wiele różnych i ten jest najbardziej rozbudowany, prosty, szybki a zarazem ma najkorzystniejszą cenę. Gratulacje dla producenta!

 2. korzystam z faktura.pl nie mam się do czego przyczepić, wystawianie faktury jest mega proste i szybkie, można intuicyjnie sie poruszać po stronie

  1. +1 też korzystam i najlepszy na jaki do tej pory trafiłem. Prosty system, szybkie załatwienie formalności, śmiało mogę polecić faktura.pl

   1. Poczytałem trochę więcej o tym i założyłem konto tam. Jestem bardzo zadowolony, wszystko bardzo proste w obsłudze i można łatwo obsługiwać faktury dla klientów z allegro 🙂

  2. Właśnie szukam czegoś prostego w obsłudze, w takim razie muszę zerknąć na faktura.pl 🙂

   1. dla mnie spoko 😉 sprzedaję na allegro i też bardzo łatwo pod ten serwis udało się skonfigurować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama