248
Views

Microsoft może mówić o wielu sukcesach, a jednym z największych jest Minecraft. Gra, której grafika zdecydowanie różni się od innych tytułów, odniósł niewyobrażalny sukces. Powodów jest kilka, a największy to chyba nieograniczone możliwości rozbudowy. Teraz poznaliśmy szczegółowe dane na temat popularności tego tytułu.

Minecraft cały czas zyskuje graczy

16 października miało miejsce wydarzenie o nazwie Minecraft Live 2021. Podczas tegorocznej konferencji poświęconej grze Microsoftu wydawca przedstawił kilka nowości oraz danych dotyczących najpopularniejszej gry na świecie. Fani gry mogli także zobaczyć, co nowego przygotowało Mojang Studios. Niezwykłą popularność gry pokazały dane przedstawione przez właściciela gry.

Przeczytaj także: Działający MS Paint w Minecraft? Tak, to właśnie powstało!

Według danych udostępnionych przez Microsoft na tegorocznym wydarzeniu w sierpniu bieżącego roku w Minecraft grało ponad 141 milionów aktywnych graczy. Liczba ta wzrosła o milion w porównaniu z poprzednim rokiem. To pokazuje, że gra w dalszym ciągu przyciąga nowych graczy i intryguje swoimi możliwościami rozbudowy i eksploracji. Możliwości w grze są praktycznie nieograniczone, tak samo, jak i rozmiar świata. To w nim powstają przecież przeróżne światy, takie jak np. Śródziemie z Władcy Pierścieni.

Liczby potwierdzają wielkość gry

Jak podał Microsoft, gra sprzedała się już z nakładem 238 milionów kopii. Według szacunków Minecraft wygenerował juz 350 milionów dolarów czystego zysku. Największym motorem napędowym jest tutaj Minecraft Marketplace, z którego korzysta przeszło 67% aktywnych graczy. Dane potwierdzają, że gracze spędzili w trybie multiplayer łącznie już przeszło miliard godzin. Dużo? Oczywiście, jednak nie tak dużo, jak łączna ilość godzin materiałów na YouTube dedykowanych grze. Ich długość wynosi aż 201 miliardów godzin!

Wszystkie te dane pokazują, jak trafnym pomysłem było stworzenie gry z grafiką z lat 90. Pomimo swojej niewyszukanej szaty graficznej Minecraft zachwyca funkcjonalnością i rozbudowaną mechaniką, która pozwala na tworzenie wspaniałych rzeczy. Już niedługo od premiery gry minie 10 lat, ponieważ pierwsza stabilna wersja zadebiutowała 18 listopada 2011 roku. Wielu producentów gier marzy o takich liczbach!

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.