Nieoficjalne: Oscar Piastri w Williamsie od 2023 roku

Wielu kibiców aż marzy o takim rozstrzygnięciu spraw. Utalentowany Oscar Piastri nareszcie pojawiłby się w Formule 1!

Nieoficjalne: Oscar Piastri w Williamsie od 2023 roku
Oscar Piastri

Ponownie źródłem informacji jest Tom Coronel, który ostatnio mówił nam, że Mercedes ma awaryjnego kierowcę w miejsce Lewisa Hamiltona. Tym razem dowiadujemy się od Holendra, że podczas Grand Prix Monako, Oscar Piastri podpisał kontrakt na starty pod szyldem Williamsa. Zastąpiłby on Nicholasa Latifiego, który prostymi słowami jest na wylocie, o czym pisaliśmy też w poprzednim artykule.

Skąd takie posunięcie?

Według Toma Coronela, ruch ten powstał ze względu na umowę, jaką aktualny mistrz F2 – Oscar Piastri – ma z zespołem Alpine. Wynika z niej, że zespół musi zapewnić mu w przyszłym roku starty w Formule 1. Inaczej umowa ta wygaśnie. Dlaczego nie postawiono na własny zespół? Sprawa również jest oczywista. W nim już znajduje się Esteban Ocon, który kontrakt ma do 2024 roku oraz inny kierowca – Fernando Alonso. Jemu akurat umowa kończy się w raz z końcem tego sezonu, ale aktualna dyspozycja i chęci kontynuowania współpracy mówią o przedłużeniu aktualnego kontraktu o 2-3 sezony.

Reklama

Poprzednie plotki

Przed startem sezonu 2022 mówiło się o zatrudnieniu Oscara Piastriego w zespole Alfa Romeo, ale zespół z Hinwill postawił na Chińczyka – Guanyu Zhou. Wygląda na to, że Piastri spędzi najbliższe dwa sezony w Williamsie, u boku dobrze spisującego się w tym sezonie Alexa Albona.

Źródło: racingnews365.

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii sport.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama