Nikon kończy z produkcją cyfrowych lustrzanek. To efekt smartfonów?

Smartfony zdominowały rynek. Nowe modele posiadają bardzo dobre aparaty, przez co zapotrzebowanie na lustrzanki cyfrowe znacznie maleje. Według najnowszych informacji Nikon, jeden z najpopularniejszych producentów aparatów, przygotowuje się do wycofania z rynku właśnie lustrzanek cyfrowych. 

Nikon wycofa lustrzanki cyfrowe z rynku?

Nikon rzekomo przygotowuje się do wycofania z rynku lustrzanek cyfrowych (DSLR), które przez lata były najczęściej wybieranym urządzeniem tego typu na rynku. Producent skupi się na opracowaniu innego, mniejszego i lżejszego typu aparatów – bezlusterkowców. Czy ta decyzja to pokłosie popularności smartfonów w dzisiejszych czasach?

Przeczytaj także: Nothing Phone 1 oficjalnie zaprezentowany. Poznaliśmy polską cenę smartfona

Reklama

Smartfony poza swoimi podstawowymi funkcjami, czyli komunikacją i dostępem do mediów społecznościowych posiadają bardzo dobre aparaty. Wysokiej jakości sensory możemy znaleźć już nawet w średniej półce telefonów, a flagowce oferują naprawdę doskonałą jakość zdjęć. Dlatego też wielu profesjonalistów często wybierają telefony do wykonywania szybkich ujęć. 

Producent ma plan na walkę ze smartfonami

Wydaje się, że rynek aparatów cyfrowych ma już lata świetności za sobą. Portal Nikkei podał, że wyniki sprzedażowe firmy Nikon są coraz słabsze, a to właśnie za sprawą smartfonów wyposażone w wysokiej jakości matryce aparatów. Firma ma jednak pomysł, aby konkurować z urządzeniami mobilnymi i planuje stworzenie zaawansowanych technologii cyfrowych, które zastosuje w bezlusterkowcach.

Nikon
Nikon kończy z produkcją cyfrowych lustrzanek. To efekt smartfonów?

Zapotrzebowanie na lustrzanki jest coraz mniejsze. Widać to także po planach marki Nikon. Ostatni tego typu sprzęt, czyli model D6 został wypuszczony w 2020 roku i od tamtej pory nie słyszeliśmy o jego następcy. Producent w dalszym ciągu będzie produkował i sprzedawał obecne modele, jednak w planach nie ma innych urządzeń DSLR. Nikon jest drugim producentem po firmie Canon, który zdecydowałby się na wycofanie z rynku lustrzanek cyfrowych. 

Źródło: Nikkei

Reklama