Model, który doczekał się trzeciej generacji uzyskał już teraz dziesięć tysięcy zamówień w całej Europie! Nowy Nissan Qashqai po raz kolejny wyznaczy trendy w segmencie crossoverów? Pomimo dużej konkurencji wydaje mi się, że tak.

W lutym bieżącego roku poznaliśmy trzecią generację jednego z najpopularniejszych crossoverów. Model został bardzo dobrze odebrany przez dziennikarzy, jak i potencjalnych klientów. Opinię ze statycznej prezentacji tego auta możecie przeczytać klikając w ten link. Wracając do tematu sprzedaży, nowy Nissan Qashqai został przyjęty na tyle dobrze, że już teraz sprzedano ponad dziesięć tysięcy egzemplarzy.

Jeden z najpopularniejszych crossoverów

Ciekawe, czy japońska marka prezentując w 2007 roku na europejskim rynku pierwszą generację Qashqai’a zdawała sobie sprawę, jakim sukcesem będzie produkcja tego auta. W końcu sprzedano w Europie ponad trzy miliony, a na całym świecie ponad pięć milionów sztuk. W sumie to właśnie Qashqai zaczął wyznaczać trendy. Mało tego! zapoczątkował segment crossoverów. Europejczycy polubili te auta tak mocno, że dziś praktycznie nie ma producenta, który nie miałby w swojej ofercie pojazdu z takiego segmentu. W sumie raczej mnie to nie dziwi. Crossoverami i SUV-ami jeździ się wygodnie za sprawą pozycji za kierownicą. Do tego wiele osób ceni je za fajny wygląd, nieco przypominający terenówki.

Nowy Nissan Qashqai - liczba zamówień przekroczyła już w Europie 10 tys
Nowy Nissan Qashqai - liczba zamówień przekroczyła już w Europie 10 tys

Nowy Nissan Qashqai

Niebawem będę miał okazję przejechać się najnowszą, trzecią generacją tego popularnego w Europie auta. Jestem bardzo ciekawy układu napędowego e-POWER, w którego skład wchodzi akumulator połączony z silnikiem benzynowym. Krótko mówiąc, motor spalinowy wykorzystuje się tylko do produkcji energii elektrycznej. Tak, to w pewnym stopniu agregat prądotwórczy. Dlaczego jestem ciekawy? Miałem okazję jeździć Fordem Transitem Custom, który wyposażono w podobną jednostkę. Nie do końca mnie do siebie przekonała. Japończycy swój pomysł zaprezentują dopiero w przyszłym roku.

Nowy Nissan Qasqhai będzie również oferowany z motorami benzynowymi 1.3 o mocach 140 KM i 158 KM. Tak, każdy z nich “wyposażono” w technologię mild hybrid.