Obowiązkowe wyposażenie każdego auta? Kup je w Biedronce!
82
Views

Co prawda dziś nie jest to jeszcze obowiązkowe wyposażenie każdego auta, ale uważam, że takowym powinno być. Mowa oczywiście o alkomacie, który powinien wymagać kontroli przed uruchomieniem silnika. Wydmuchasz promile? Nie odpalisz. Proste! Uważam, że każdy posiadacz samochodu powinien mieć taki sprzęt w aucie. W Biedronka Home możesz w promocyjnej cenie kupić model Xblitz Hero.

Obowiązkowe wyposażenie każdego auta? Kup je w Biedronce!
Obowiązkowe wyposażenie każdego auta? Kup je w Biedronce!

Przeraża mnie to, jak wiele osób jest skrajnie nieodpowiedzialnych i decyduje się na to, by wsiąść za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu. Przecież można zabić nie tylko siebie, ale przypadkowe osoby. Tyle się mówi o tym, jak duży jest to problem, a jednak – wielu wsiada (i to świadomie!) i ryzykuje życie swoje i innych. Dlatego też uważam, że powinno zostać wprowadzone prawo, które wymaga od producentów samochodów instalację alkomatu, który odcina dopływ paliwa (lub prądu), jeśli w wydychanym powietrzu będzie obecny alkohol. Co o tym sądzicie?

Obowiązkowe wyposażenie każdego auta? Kup je w Biedronce!
Obowiązkowe wyposażenie każdego auta? Kup je w Biedronce!

Obowiązkowe wyposażenie każdego auta? Oby w przyszłości tak było!

Pimimo tego, że ten sprzęt nie jest obowiązkowym wyposażeniem naszego auta, nic nie stoi na przeszkodzie, aby go zakupić i schować w schowku. Kto wie, może po jakiejś imprezie będziecie czuli się następnego dnia niepewni tego, czy możecie prowadzić? W takim przypadku wydaje mi się, że szybka kontrola stanu trzeźwości rozwije wszystkie wątpliwości. Jakiś czas temu przygotowaliśmy ranking alkomatów 2023, jednak dziś przedstawiam model, którego nie ma w tym zestawieniu.

Obowiązkowe wyposażenie każdego auta? Kup je w Biedronce!
Obowiązkowe wyposażenie każdego auta? Kup je w Biedronce!

Tani alkomat w Biedronka Home

Przeglądając ofertę Biedronka Home trafiłem na alkomat Xblitz Hero, który sieć sklepów sprzedaje w obniżonej cenie. Marka przeceniła go z 269 zł na 215 zł. Jest to obecnie najniższa cena, jaką znalazłem w sieci. Nie jest to więc wygórowana kwota, a pamiętajcie – chodzi o Wasze bezpieczeństwo i przy okazji o grubość portfela. Mandat za jazdę pod wpływem alkoholu to jedno. Możecie mieć z tego tytułu ogromne konsekwencje – mowa nawet o więzieniu!

Coś więcej o Xblitz Hero? Oczywiście! Jest to alkomat elektrochemiczny, który umożliwia zapamiętanie do dziesięciu pomiarów. Jest bardzo prosty w obsłudze i co ciekawe, ma aż pięć lat gwarancji! Dodam również, że Xblitz oferuje darmową kalibrację przez pierwszy rok, a w opakowaniu znajdziemy także pięć ustników. Co Jeszcze? Warto wyróżnić go za łatwą obsługę. Włączacie, dmuchacie i na ekranie widzicie wynik, który przy okazji informuje Was czy możecie jechać czy jednak lepiej szukać innego kierowcę.

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.