Oszustwo na ogromną kwotę! Kliknęła w link i straciła ponad 140 tys. złotych!

Niestety, do takich sytuacji ciągle dochodzi. Oszustwo na ogromną kwotę. 35-mieszkanka Sejn w woj. podlaskim stała się kolejną ofiarą oszustwa. Kobieta chciała sprzedać pieluchy za pośrednictwem serwisu aukcyjnego. Do kobiety zgłosił się klient, który tak naprawdę był cyberprzestępcą. Wysłał jej link, a ta straciła ponad 140 tys. złotych!

Oszustwo na link z kolejną ofiarą

W ostatnich czasach sprzedanie czegoś za pomocą serwisów akcyjnych czy ogłoszeniowych jest naprawdę trudne, zwłaszcza jeśli mówimy o elektronice. Po kilku minutach pojawia się setki wiadomości, które sugerują, że mogą kupić produkt, a finalizacji możemy dokonać po kliknięciu w dany link. Jest to oszustwo!

Przeczytaj także: Apple wprowadzi do swoich urządzeń tryb bezpieczeństwa, przez który staną się praktycznie bezużyteczne

Reklama

Tak dzieje się również przypadku innych produktów, a boleśnie o tym przekonała się 35-letnia mieszkanka miejscowości Sejn znajdującej się w województwie podlaskim. Kobieta postanowiła sprzedać pieluchy za pomocą jednego z serwisów aukcyjnych. Po chwili zgłosili się do niej zainteresowani, którzy okazali się cyberprzestępcami. Tym sposobem kobieta straciła ogromną sumę pieniędzy.

wyciek numerów haker oszustwo
Oszustwo na ogromną kwotę! Kliknęła w link i straciła ponad 140 tys. złotych!

Straciła blisko 140 tys. złotych, bo kliknęła link

Oszustwo na link jest bardzo popularnym sposobem na wyłudzenie poufnych danych ofiary czy zyskania dostępu do kont bankowych. Właśnie w taki sposób cyberprzestępcy oszukali 35-latkę. Kiedy kobieta wystawiła pieluchy na popularny serwis, ci szybko ją znaleźli i skontaktowali się za pomocą komunikatora i wysłali jej link. Ta, za jego pośrednictwem zalogowała się na swoje konto bankowe.

Tego typu strony są podstawowym narzędziem oszustwa. Przypominają one rzetelne witryny, które przekierowują nas na stronę naszego banku. Kobieta podała dane logowania, a po chwili otrzymała wiadomość weryfikacji konta oraz dodania nowego urządzenia. Niestety, poszkodowana w ten sposób straciła prawie 140 tys. złotych.

Po raz kolejny przypominamy – nie klikajcie w żadne linki, które dostajecie od nieznajomych, a przede wszystkim nie logujcie się na żadne strony bankowe, które pojawiają się po kliknięciu w wysłany link. Jest to oszustwo, przez które możecie stracić oszczędności swojego życia!

Źródło: TVN24/Zdjęcia: Pexels

Reklama