Site icon MenWorld.pl

Oto główny kandydat na trenera reprezentacji Polski?

Przyszłość Czesława Michniewicza w roli selekcjonera reprezentacji Polski stoi pod dużym znakiem zapytania. PZPN rozgląda się za jego następcą, który poprowadzi drużynę w eliminacjach do EURO 2024. Oto główny kandydat na trenera Biało-Czerwonych. Kim jest?

Trener Czesław Michniewicz na wylocie?

Pomimo że Czesław Michniewicz osiągnął spory sukces i pierwszy raz od 1986 roku awansował z drużyną narodową z fazy grupowej podczas turnieju mistrzostw świata, to jego posada nie jest bezpieczna. Afera wokół reprezentacji związana z premią za awans to jedno, styl, w jakim grała nasza drużyna to drugie.

polska - rosja Kadra Polski na MŚ! Ci piłkarze pojadą do Kataru!, Świetny weekend Polaków! Grad goli przed Mundialem! [WIDEO], Polska vs Chile. Gdzie i o której oglądać mecz? Oto główny kandydat na trenera reprezentacji Polski?
Czesław Michniewicz, pomimo awansu z grupy na MŚ, przestanie pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji? Fot. PZPN

Przeczytaj także: Eliminacje Euro 2024. Reprezentacja nie zagra na Narodowym?

Reklama

Kiedy Michniewicz obejmował posadę selekcjonera reprezentacji Polski, mówiono, że jego kontrakt zostanie automatycznie przedłużony w momencie awansu z grupy. Okazuje się, że prezes PZPN, Cezary Kulesza rozgląda się za innymi opcjami. Na liście pojawiło się nowe nazwisko – czy to główny kandydat na trenera Biało-Czerwonych?

Nenad Bjelica to główny kandydat na trenera Biało-Czerwonych?

12 grudnia doszło do spotkania pomiędzy prezesem PZPN oraz obecnym trenerem reprezentacji Polski. Cezary Kulesza postanowił nie skorzystać z klauzuli przedłużenia kontraktu z Michniewiczem, która miała obowiązywać po awansie z grupy. Dalsza współpraca nie została jednak wykluczona, choć PZPN rozgląda się za innymi nazwiskami.

Media podają, że Nenad Bjelica to nowy i prawdopodobnie główny kandydat na trenera reprezentacji Polski. W ostatnim czasie pisało się, że funkcję tę może objąć Maciej Skorża lub Andrij Szewczenko. Polski trener podpisał jednak w ostatnich miesiącach kontrakt z japońskim klubem Urawa Red Diamonds, a Ukrainiec nie spisał się jako trener Genoi.

Nowy kandydat na trenera reprezentacji Polski, Nenad Bjelica, w latach 2016-2018 był trenerem Lecha Poznań, z którym dwukrotnie zajął 3. miejsce w lidze oraz doszedł do finału Pucharu Polski. Ostatnie sezony przepracował w chorwackiej lidze. Był trenerem Dinama Zagrzeb, z którym dwukrotnie wygrał mistrzostwo oraz NK Osijek. Chorwacki trener wyraził zainteresowanie współpracą.

Oto główny kandydat na trenera reprezentacji Polski?
Nenad Bjelica to główny kandydat na trenera reprezentacji Polski? Fot. Twitter/Author Unknown

Wszystko ma się wyjaśnić dziś, ponieważ to właśnie 14 grudnia ma dojść do ponownego spotkania prezesa PZPN z Czesławem Michniewiczem.

Źródło: Twitter/ Fot. PZPN, Twitter

Exit mobile version