Site icon MenWorld.pl

Oto i on! Nowy Lamborghini Countach pokazany oficjalnie!

Lamborghini Countach to samochód, który serca miłośników motoryzacji rozgrzewał w latach 70. XX wieku. Auto jest klasykiem motoryzacji, dlatego producent postanowił przygotować godnego następcę tego modelu. Włoska marka zaprezentowała nowy model Lamborghini Countach LPI 800-4!

Lamborghini Countach LPI 800-4 – nowe szaty króla

Mówi się, że lepiej nie dotykać klasyków, ponieważ to może skończyć się tragedią. Zdaje się, że włoski producent nie zgadza się z tą tezą i przedstawił nowy, odświeżony model kultowego samochodu z lat 70.! Lamborghini Countach LPI 800-4 to auto mocno przypominające swojego poprzednika, jednak zaprojektowano je zgodnie z nowoczesną myślą stylistyczną marki. Nawiązań do modelu sprzed 50 lat jest naprawdę dużo – kanciasty pas przedni, krótka maska czy nawet kształt przednich reflektorów wykonany w technologii LED przypomina o pierwszej generacji modelu Countach.

Oczywiście jak przystało na auto XXI wieku, w Countach LPI 800-4 znajdziemy wiele nowych i ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest, chociażby fotochromatyczny dach, który za pomocą jednego przycisku staje się przezroczysty. Kolejnym nawiązaniem i jednocześnie ukłonem w stronę starego modelu jest paleta barw, w których można zakupić LPI800-4. Jest ona taka sama, jak ta, która występowała w modelu z lat 70.

Osiągi godne legendy, chociaż z elektrycznym smaczkiem

Nowe Lamborghini Countach LPI 800-4 to auto, które napędzane jest hybrydowym napędem. Pod maską znajdziemy wolnossący silnik V12 o pojemności 6,5-litra i mocy 780 koni mechanicznych, który wspierany jest przez 48-woltowy silnik elektryczny, który dysponuje mocą 34 KM. Obie te jednostki pozwalają skorzystać kierowcy z 814 koni mechanicznych. Napęd na cztery koła przekazywany jest przez 7-stopniową przekładnię automatyczną, która do pierwszej “setki” rozpędza samochód w 2,8 sekundy! Auto do bariery 200 km/h rozpędza się w 8,6-sekundy, a prędkość maksymalna to 355 km/h! Zestaw hamulców ceramiczno-węglowych do zatrzymania auta rozpędzonego do 100 km/h potrzebują jedynie 30 metrów!

Przeczytaj także: Ferrari 296 GTB oferuje silnik elektryczny i 819 koni mechanicznych!

W środku znajdziemy nowoczesne rozwiązania. Cyfrowe zegary, czy charakterystyczny kokpit jest już czysto futurystycznym rozwiązaniem. Wnętrze Lamborghini Countach LPI 800-4 może być wykonane np. w kolorze czerwonej skóry z elementami czarnego włókna węglowego. Ciekawostką jest to, że jest to pierwszy model w historii marki, który dziedziczy nazwę z poprzedniego modelu! Dla zainteresowanych mamy wiadomość, że auto wyprodukowane będzie jedynie w nakładzie 112 sztuk, więc musicie się śpieszyć. Cena nie jest znana, jednak sugeruje się, że producent wycenił model na cenę około miliona euro!

To teraz pora na Diablo?

Exit mobile version