Pamiętacie serię Sony Walkman? Powraca!

Kilkanaście lat temu, kiedy telefony komórkowe służyły jedynie do wykonywania połączeń, swoje dni chwały przeżywały odtwarzacze muzyczne. Sony Walkman były jednymi z najpopularniejszymi urządzeniami tego typu. Japoński gigant postanowił odświeżyć tę serię i wypuścił na rynek dwa nowe urządzenia. 

Japoński producent wraca z nową serią odtwarzaczy muzycznych

W dzisiejszych czasach smartfony potrafią dosłownie wszystko i mogą zastąpić nam urządzenia, które kilkanaście lat temu oferowały poszczególne funkcje. W tamtych czasach odtwarzacze muzyczne były oddzielnymi urządzeniami. Obecnie ich funkcję przejęły smartfony. Trzeba jednak powiedzieć, że gatunek tych urządzeń nie wyginął i cieszy się popularnością wśród miłośników muzyki. 

Przeczytaj także: Sony planuje nową usługę PlayStation Spartacus. Dogoni Xboxa?

Odtwarzacze muzyczne są urządzeniami, które stawiają przede wszystkim na wysoką jakość muzyki. Dzięki temu możliwe jest stosowanie lepszych komponentów i kodeków, które sprawiają, że muzyka płynąca z takiego urządzenia jest wyższej jakości, niż ta, która odtwarzana jest za pomocą smartfona. Sony Walkman w przeszłości były topowymi urządzeniami tego typu i teraz na rynek trafiły dwa nowe modele z tej serii. 

Sony Walkman stawia na wysoką jakość muzyki 

Sony Walkman o oznaczeniu NW–WM1Z-M2 i NW-WM1A-M2 na pierwszy rzut oka przypominają smartfony. Posiadają 5-calowy ekran, moduł Wi-Fi i pracują na systemie operacyjnym Google Android. Pomimo tego, że przypominają telefony z serii Xperia, to nastawione są na najwyższą jakość dźwięku. I potwierdza to też specyfikacja urządzeń. 

sony walkman
Na rynek trafią dwie wersje urządzenia – o pojemności 128 GB i 256 GB.

Japoński gigant wyposażył nowe walkmany we wzmacniacze cyfrowe S-Master HX. Wzmacniacze te posiadają mocniejsze zasilacze obwodu analogowego i cyfrowego oraz lut bezołowiowy, dzięki czemu są w stanie odtwarzać dźwięk w większym zakresie. Nowa seria Sony Walkman posiada także rezystory Fine Sound Register oraz kondensatory o mniejszej rezystancji. Warto również wspomnieć o tym, że odtwarzacze pozwalają na odtwarzanie dźwięków przy formacie CD 16 bitów (44,1/48 kHz).

Urządzenia zostały wyposażone w baterię o dużej pojemności, która pozwala na odtwarzanie muzyki w formacie FLAC 96 kHz do 40 godzin. Model NW-WM1A-M2 posiada 128 GB pamięci na dane, a NW–WM1Z-M2 – 256 GB. Urządzenia trafią do sprzedaży w kwietniu. Cena? Nie jest niska. Sony Walkman NW-WM1A-M2 nieoficjalnie wyceniono na ok. 1400 euro, co po przeliczeniu na złotówki daje około 6300 PLN. Wersja NW–WM1Z-M2 to wydatek rzędu 3700 euro, co daje nam ponad 16,5 tys. złotych!

Źródło: Sony

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

NFT upada? Wolumen transakcji spadł o aż 97% w tym roku

Początkowego szału na tokeny NFT odmówić nie można. Był...

Playstation 5 złamane! Hakerzy wygrali z zabezpieczeniami

Hakerom udało się złamać zabezpieczenia, czy też ograniczenia w...

Promocja Circle K na paliwo nadal trwa. Jak odebrać rabat?

Większość stacji paliwowych wycofało już swoje rabaty na paliwo,...

Fabuła God of War Ragnarok będzie długa! Bardzo długa!

Fabuła God of War Ragnarok ma przyciągnąć gracza nie...

Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku

Oficjalnie Google poinformowało o zamknięciu usługi Google Stadia w...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj