Site icon MenWorld.pl

Pixel 6 ma problem z czytnikiem linii papilarnych. Google podaje powód

Google kilka tygodni temu przedstawiło najnowszą generację swoich smartfonów. Seria Pixel 6 cieszy się bardzo dobrą opinią wśród użytkowników. Okazuje się jednak, że smartfony mają pewien problem z czytnikiem linii papilarnych, który wpływa na komfortowe użytkowanie. Producent odniósł się do tej sprawy.

Smartfon Google zbiera bardzo dobre recenzje

Jeśli szukacie smartfona, który będzie oferował wysoką jakość zdjęć i wideo, to Google Pixel 6 i 6 Pro są obecnie jednymi z najlepszych smartfonów fotograficznych. Telefony, które zadebiutowały w październiku, do tego wszystkiego są bardzo dobrze zoptymalizowane, że nawet autorski, ale nieco słabszy procesor gwarantuje wysoką wydajność.

Przeczytaj także: Autorski procesor Google jest wolniejszy niż kilkuletni Apple Bionic!

Smartfony amerykańskiego giganta z Mountain View to urządzenia bardzo udane i potwierdza to nie tylko opinie recenzentów, ale także użytkowników, którzy zdecydowali się na zakup Google Pixel 6. Nic nie jest jednak idealne. Zarówno zwykła seria, jak i model Pro oferują czytniki linii papilarnych, na które narzekają ich posiadacze.

Pixel 6 ma problem z czytnikiem linii papilarnych

Od jakiegoś czasu pojawiają się głosy, które sugerują, że czytniki linii papilarnych w smartfonach z serii Google Pixel 6 jest zbyt wolny. Do tego wszystkiego nie może pochwalić się wysoką skutecznością. To znacząco wpływa na komfortowe korzystanie ze smartfona. Optyczny skaner palca ukryto pod ekranem i sugeruje się, że to właśnie optyczna technologia może być tutaj winowajcą. Pojawiają się także głosy, że problem może tkwić w oprogramowaniu smartfonów.

Google wypowiedziało się na temat tego problemu, ogłaszając, że jest to pewien sposób zabezpieczenia smartfona. Problem ma być spowodowany ulepszonym algorytmem bezpieczeństwa zastosowanym w czytniku. Na specjalnie stworzonej stronie znalazła się jedynie sugestia, która mówi, że użytkownicy muszą być pewni, że ich palce są czyste. Rozwiązania problemu nie ma.

Exit mobile version