Planujesz zakup ubezpieczenia? Pomyśl o Autocasco

Rokrocznie każdy właściciel samochodu staje przed tym samym obowiązkiem – kupnem ubezpieczenia komunikacyjnego. Jednak samo OC chroni innych uczestników ruchu drogowego. Warto zatem sięgnąć po rozwiązania, dzięki którym będzie można bezstresowo poruszać się po drogach. Mowa o Autocasco.

Czym jest Autocasco?

Ubezpieczenie Autocasco chroni przed, m.in. kradzieżą, wandalizmem czy uszkodzeniem Twojego samochodu. Dzięki niemu właściciel pojazdu może czuć się spokojnie, ponieważ bez względu na szkodę, zawsze szybko upora się z problemem. AC to ubezpieczenie, które nie jest obowiązkowe, jednak coraz więcej kierowców się na nie decyduje.

Stale rosnąca liczba zdarzeń drogowych sprawia, że ryzyko uczestniczenia w kolizji jest z roku na rok coraz większe. W wielu przypadkach możemy pociągnąć do odpowiedzialności sprawcę, z którego OC naprawimy szkody. Niestety pojawia się też coraz więcej sytuacji, kiedy odnalezienie go jest utrudnione.

Obcierki na parkingach, wandalizm, podpalenia, kradzieże – jeśli w okolicy nie ma monitoringu lub nie mamy rejestratora w pojeździe, możemy napotkać spore problemy. Właśnie po to jest ubezpieczenie Autocasco. Dzięki niemu szybko naprawimy auto lub dostaniemy odszkodowanie.

Sprawdź nasze artykuły z kategorii motoryzacja.

Kto powinien kupić Autocasco?

AC to tak naprawdę rozwiązanie dla każdego. Jednak nie da się ukryć, że najchętniej korzystają z niego właściciele nowych pojazdów oraz tych, które są “chodliwe” wśród złodziei. Jeśli chcemy ubezpieczyć starsze auto, pamiętajmy, że limit wieku pojazdu to 15 lat.

Wykupując ubezpieczenie Autocasco np. w mtu24.pl, niwelujemy ryzyko dużej straty finansowej. Minimalna wartość szkody pokrywanej z ubezpieczenia wynosi 500 zł. Wszystkie droższe uszkodzenia, przetarcia i rysy zostaną naprawione z AC. W przypadku kradzieży samochodu ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie w wysokości wartości auta z dnia zdarzenia.

Warto sięgnąć po AC zwłaszcza wtedy, kiedy poruszamy się głównie po mieście. Korki, ciasne parkingi, nieodpowiedzialni kierowcy czy roztargnienie – to wszystko może doprowadzić do kolizji lub powstania szkody. Dzięki Autocasco można szybko i sprawnie przeprowadzić proces jej likwidacji. Wystarczy zgłosić zdarzenie do ubezpieczyciela, który od tego momentu zajmie się wszystkimi formalnościami.

Najlepiej wykupić AC razem z OC – podczas corocznego odnawiania polisy. Taka ochrona przyda się każdemu uczestnikowi ruchu drogowego.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Sony zablokuje przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft?

O przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft dowiedzieliśmy się już...

Kolejny problem Samsunga! Puchnące baterie we flagowcach!

Wygląda na to, że youtuber posługujący się pseudonimem Mrwhosetheboss...

Hikvision E3000 – test nowego dysku SSD z interfejsem PCIe

Hikvision postanowił wprowadzić wejść na zupełnie nowy rynek -...

NFT upada? Wolumen transakcji spadł o aż 97% w tym roku

Początkowego szału na tokeny NFT odmówić nie można. Był...

Fabuła God of War Ragnarok będzie długa! Bardzo długa!

Fabuła God of War Ragnarok ma przyciągnąć gracza nie...
Artykuł partnerski
Artykuł partnerskihttp://menworld.pl
MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj