Poczuj się jak analityk NASA! Agencja udostępnia darmowe programy

Do dyspozycji Amerykańskiej Agencji Kosmicznej należy setki urządzeń i programów, z których analitycy korzystają podczas projektowania czy śledzenia lotu statków kosmicznych. NASA postanowiła podzielić się ponad 800 programami, które dostępne zupełnie za darmo! Skąd je pobrać?

NASA udostępnia ogromną ilość swoich programów

Jeśli kiedykolwiek chcieliśmy się poczuć jak osoba pracująca w NASA, to teraz macie do tego świetną okazję. Amerykańska Agencja Kosmiczna od lat tworzyła swoje programy, które wykorzystywane były do projektowania czy śledzenia lotów pojazdów kosmicznych. Zbiór aplikacji komputerowych tworzono od prawie 70 lat. Nadszedł jednak dzień, kiedy Agencja postanowiła podzielić się swoim skarbem.

Przeczytaj także: Czy NASA właśnie straciła Teleskop Hubble?

Reklama

NASA uruchomiła stronę internetową, na której znajdziemy ponad 832 autorskie programy. Wszystkie aplikacje stworzone przez Amerykańską Agencję Kosmiczną znajdują się pod tym linkiem. Co najważniejsze, wszystkie z nich dostępne są zupełnie za darmo i dla każdego!

Co znajdziemy na stronie?

Uruchomiona przez Agencję strona z aplikacjami z pewnością przyda się inżynierom, naukowcom czy firmom. Wśród udostępnionych aplikacji znajdziemy programy, które pozwolą nam m.in. obliczyć dynamikę płynów czy wykonać obliczenia dotyczące zasilania energią słoneczną. Jak przyznał administrator NASA, Bill Nelson, udostępnione na stronie programy mogą być wykorzystywane w różnych działach przemysłu, dlatego warto się nimi dzielić.

NASA
Ze strony możemy pobrać programy, które wykorzystuje Amerykańska Agencja Kosmiczna.

Baza ponad 800 programów ma się stopniowo rozrastać. 13 lipca 2021 roku obędzie się seminarium, na którym dowiemy się jak pobierać udostępnione aplikacje!

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama