Poczuj się jak analityk NASA! Agencja udostępnia darmowe programy

Do dyspozycji Amerykańskiej Agencji Kosmicznej należy setki urządzeń i programów, z których analitycy korzystają podczas projektowania czy śledzenia lotu statków kosmicznych. NASA postanowiła podzielić się ponad 800 programami, które dostępne zupełnie za darmo! Skąd je pobrać?

NASA udostępnia ogromną ilość swoich programów

Jeśli kiedykolwiek chcieliśmy się poczuć jak osoba pracująca w NASA, to teraz macie do tego świetną okazję. Amerykańska Agencja Kosmiczna od lat tworzyła swoje programy, które wykorzystywane były do projektowania czy śledzenia lotów pojazdów kosmicznych. Zbiór aplikacji komputerowych tworzono od prawie 70 lat. Nadszedł jednak dzień, kiedy Agencja postanowiła podzielić się swoim skarbem.

Przeczytaj także: Czy NASA właśnie straciła Teleskop Hubble?

NASA uruchomiła stronę internetową, na której znajdziemy ponad 832 autorskie programy. Wszystkie aplikacje stworzone przez Amerykańską Agencję Kosmiczną znajdują się pod tym linkiem. Co najważniejsze, wszystkie z nich dostępne są zupełnie za darmo i dla każdego!

Co znajdziemy na stronie?

Uruchomiona przez Agencję strona z aplikacjami z pewnością przyda się inżynierom, naukowcom czy firmom. Wśród udostępnionych aplikacji znajdziemy programy, które pozwolą nam m.in. obliczyć dynamikę płynów czy wykonać obliczenia dotyczące zasilania energią słoneczną. Jak przyznał administrator NASA, Bill Nelson, udostępnione na stronie programy mogą być wykorzystywane w różnych działach przemysłu, dlatego warto się nimi dzielić.

NASA
Ze strony możemy pobrać programy, które wykorzystuje Amerykańska Agencja Kosmiczna.

Baza ponad 800 programów ma się stopniowo rozrastać. 13 lipca 2021 roku obędzie się seminarium, na którym dowiemy się jak pobierać udostępnione aplikacje!

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Filmy 4K na YouTube są tylko w subskrypcji YouTube Premium

Jak widać po tytule, YouTube chce poniekąd zmusić użytkowników...

Project Orion to sequel Cyberpunk 2077. CD Projekt RED potwierdził drugą część!

Project Orion, czyli tytuł roboczy drugiej części Cyberpunk 2077...

OnePlus Nord Watch oficjalnie na rynku! Miesiąc pracy na baterii!

OnePlus Nord Watch został oficjalnie zaprezentowany. Urządzenie wearable chińskiego...

Nowy Need for Speed Unbound będzie wydany jeszcze w 2022 r

Dosyć długo, bo już trzy lata Electronic Arts każe...

NFT upada? Wolumen transakcji spadł o aż 97% w tym roku

Początkowego szału na tokeny NFT odmówić nie można. Był...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj