Polska podbija Europę. ORLEN przejmuje 266 stacji w Austrii!

Polska podbija Europę. Orlen przejmuje 266 stacji w Austrii! Polska podbija Europę. Orlen przejmuje 266 stacji w Austrii!
Polska podbija Europę. Orlen przejmuje 266 stacji w Austrii!

Prawie 3500 stacji będzie posiadać Grupa ORLEN po tym jak sfinalizuje zakup Austriackich stacji paliw Turmöl. Jak widać, Polska podbija Europę pod względem biznesowym. Doskonałym przykładem jest właśnie to, że ORLEN przejmuje 266 stacji w Austrii.

Obecnie ORLEN posiada 2156 stacji, z czego 39 procent są to obiekty zagraniczne. Jeśli dojdzie do tego 266 lokalizacje w Austrii, grupa będzie dysponowała 3422 obiektami! A to oznacza, że Polska faktycznie podbija Europę – rzecz jasna biznesowo. Nasza rodzima firma będzie działać w siedmiu krajach Europy Centralnej. Warto również dodać, że ORLEN kupił 100 procent udziałów od Grupy Doppler, operatora stacji paliw Turmöl. Skąd na to pieniążki? Oczywiście, my się na to złożyliśmy, bowiem spółka kupuje sieć stacji paliw za sprawą zysków, które wypracowała. Finalizacja zakupu planowana jest na przełomie 2023 i 2024 – kwestia otrzymania zgód urzędów antymonopolowych.

Powrót Kubicy realny? Były współpracownik Polaka szefem Alfy Romeo!
Polska podbija Europę. ORLEN przejmuje 266 stacji w Austrii!

Polska podbija Europę. ORLEN za sprawą przejęcia 266 stacji w Austrii będzie działał w siedmiu krajach Europy Centralnej

Warto wspomnieć, że za sprawą sieci Turmöl ORLEN będzie oferował nie tylko paliwo, ale również zyska 35 punktów ładowania samochodów elektrycznych pod marką Turmstrom. Mowa o 29 lokalizacjach. Mało tego, ORLEN przejmie również spółkę Austrocard, która oferuje karty paliwowe akceptowane w ponad 500 lokalizacjach ulokowanych w Austrii.

Reklama

Stworzyliśmy nowoczesny koncern, który w szybkim tempie umacnia pozycję w Europie. Do 2030 r. planowaliśmy zbudować w regionie sieć ORLEN liczącą 3,5 tysiąca stacji paliw, a po wejściu na rynek austriacki zdecydowanie szybciej zrealizujemy strategiczne założenia, w blisko 97 proc. Takie przyspieszenie jest możliwe dzięki budowie silnego koncernu w wyniku połączenia ORLEN z Grupą LOTOS i PGNiG. Jako jedna grupa mamy znacznie większe możliwości, także finansowe, by osiągnąć cele założone w strategii, również w obszarze sprzedaży detalicznej.

Przeliczyliśmy łączne efekty synergii wynikające ze zrealizowanych przez nas fuzji i są one dwa razy wyższe niż zakładaliśmy przed połączeniem. We wszystkich obszarach działalności szacowane są na 20 mld zł. Zgodnie z zapowiedziami chcemy, aby w ciągu 10 lat te środki wspierały realizację nowych projektów rozwojowych połączonej grupy, w tym przede wszystkim zwiększających wartość Grupy ORLEN oraz bezpieczeństwo energetyczne Polski i regionu

Daniel Obajtek, Prezes Zarządu ORLEN.
Polska podbija Europę. ORLEN przejmuje 266 stacji w Austrii!
Polska podbija Europę. ORLEN przejmuje 266 stacji w Austrii!

Sprawdź również: PKN ORLEN znika z rynku.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama