PowerRay – dron, którego będziesz mógł używać pod wodą

PowerRay pomoże Ci sprawdzić podwodny świat

Urządzenie mogliśmy zobaczyć na targach CES 2017. Co ciekawe, wchodzi on do produkcji. Dron przyda się np. filmowcom. PowerRay otrafi znajdować i przyciągać ryby, co pozwoli na stworzenie nagrań wideo. Z jego pomocy mogą skorzystać także wędkarze. Wyszukają najciekawsze miejsca do łowienia ryb, a także będą wiedzieli gdzie w głębinach czekają na nich przeszkody. Mowa o zestawie droższym, PowerRay Angler. Może służyć jako przynęta, a przy pomocy świateł i specjalnej linki przyciągnie do siebie ryby. Jest też opcja z goglami VR, które pozwolą na oglądanie z perspektywy pierwszej osoby tego, co widzi nasz dron.

PowerRay - dron, którego będziesz mógł używać pod wodą
PowerRay w akcji

Dron jest naprawdę ciekawy. Może pracować na głębokości do 30 metrów. Maksymalny czas pracy wynosi cztery godziny. Nie ma znaczenia w jakiej wodzie będziemy go używać. Działa on zarówno w słodkich, słonych, a nawet tych chlorowanych. Dron połączony jest z 50-metrowym przewodem, który łączy go ze stacją dokującą. Dzięki niemu urządzenie będzie bezpieczne – nie porwą go prądy wodne, a także umożliwi transmisję w rozdzielczości 4K.

Cena może odstraszać. Dron kosztować będzie od 1599 do 2099 euro. Model ten na początku będzie dostępny na europejskim rynku.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

MŚ 2022 Katar. Holandia w ćwierćfinale po wygranej 3:1 z USA

Poznaliśmy pierwszą reprezentację, która dotarła do ćwierćfinału MŚ 2022...

Sony Xperia 1 IV – audio i aparat to jego największe atuty

Sony Xperia 1 IV była dla mnie niesamowicie ciekawym...

Słuchawki Dyson Zone rodem z Cyberpunk 2077. Cena kosmos!

Z czym kojarzy się Wam ta firma? Zapewne tak...

Autostrada A4 będzie darmowa? To by było zbyt piękne.

Autostrada A4 budzi mieszane uczucia wśród kierowców. Jedno jest...

Piłeś i jedziesz? Policja zatrzyma Ci samochód. Bezpowrotnie

Tak. Policja zatrzyma Ci samochód i to bezpowrotnie! W...


Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!