Land Rover zaprezentował pierwszego na świecie, luksusowego kompaktowego SUV`a ze składanym dachem. Range Rover Evoque Convertible łączy śmiałą stylizację i wyrafinowanie modelu Evoque z kompletnym wyposażeniem i wysokiej klasy składanym dachem. Range Rover Evo    que Convertible to bezkompromisowy kabriolet na każdą porę roku.

Przełomowa i charakterystyczna sylwetka pierwszego Range Rovera Evoque stanowi doskonałą bazę do powstania eleganckiego kabrioletu. Nowy model znajduje się na szczycie gamy Evoque jako najbardziej ekskluzywny i terenowy kabriolet na świecie.

Jako piąty członek rodziny Range Rovera – oraz pierwszy w historii kabriolet – bardzo atrakcyjny nowy model łączy tradycyjny luksus Range Rovera z charakterystycznym czteromiejscowym nadwoziem o wszechstronnych możliwościach.

Range Rover Evoque Convertible został skonstruowany w taki sposób, by spełniał najsurowsze standardy Land Rovera, zapewniając wyjątkową sztywność nadwozia, typowe dla marki wyrafinowanie, ponadprzeciętny poziom bezpieczeństwa i niezrównane możliwości terenowe.

RR Evoque Convertible (1)

Gerry McGovern, szef projektantów i dyrektor kreatywny w firmie Land Rover: „Range Rover Evoque Convertible jest samochodem na każdą porę roku. Jego charakterystyczny wygląd i najwyższej klasy konstrukcja wprowadzają do rodziny Range Rovera nowy wymiar, jeszcze bardziej podnosząc jej atrakcyjność”.

Przewiduje się, że w ciągu najbliższych 5 lat globalny rynek SUV`ów powiększy się o 20%* (prognoza IHS z maja 2015), a Evoque Convertible odegra kluczową rolę w kontynuacji 45-letniej historii sukcesu Range Rovera, dając początek zupełnie nowemu sub-segmentowi w klasie SUV.

Przyciągającą wzrok stylizację nadwozia model Evoque Convertible zawdzięcza zaawansowanemu dachowi z tkaniny, który ukształtowano tak, by stworzyć elegancką sylwetkę wierną modelu koncepcyjnemu. Jego składający się w kształcie litery „Z” mechanizm tworzy jedną płaszczyznę z tylną częścią nadwozia, zapewniając po złożeniu dachu elegancką, niezakłóconą linię. Materiałowy dach jest najdłuższy i najszerszy spośród montowanych obecnie w pojazdach znajdujących się w sprzedaży.

RR Evoque Convertible (2)

W pełni automatyczny dach składa się w 18s i można go rozłożyć w 21s przy prędkości do 48 km/h. Po rozłożeniu oferuje on wysoki poziom wyrafinowania dzięki warstwie wygłuszenia zapewniającej wewnątrz komfort taki jak w 5-drzwiowym modelu Evoque. W dodatku nie ogranicza wtedy przestrzeni bagażowej, a mający aż 251 litrów pojemności bagażnik oferuje niezrównaną w segmencie kabrioletów praktyczność.

W samym sercu luksusowej kabiny znajduje się zupełnie nowy, 10.2-calowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości będący elementem systemu multimedialnego nowej generacji inControl™ Touch Pro firmy Jaguar Land Rover, który debiutuje w samochodzie marki Land Rover. W skład podnoszącego znany dotąd w pojazdach tej marki standard łączności, bardzo czułego i szybkiego systemu InControl™ Touch Pro wchodzą dokładna nawigacja oraz system audio klasy premium.

Nie zapomniano również o bezpieczeństwie. Zastosowano system chroniący podróżnych przy dachowaniu, obejmujący wysuwane pałąki bezpieczeństwa ukryte w tylnej części nadwozia. W razie ewentualnego dachowania w ciągu 90 milisekund wysuwa on dwa aluminiowe pałąki, aby stworzyć kierowcy i pasażerom bezpieczną przestrzeń.

Dostępna jest pełna gama lekkich, w pełni aluminiowych, czterocylindrowych silników benzynowych i wysokoprężnych Land Rovera, obejmująca potężną, 240-konną jednostkę benzynową Si4, która zapewnia wysokie osiągi i kulturę pracy.

Silniki wysokoprężne Diesel Ingenium o pojemności 2.0 litrów oferują wysoką sprawność i kulturę pracy, zużywając od 5,1 l/100km i emitując od 149 g/km CO2.

RR Evoque Convertible

Fundament modelu Evoque Convertible stanowią najwyższej klasy możliwości terenowe Land Rovera. Wykorzystano w nim te same zaawansowane technologie, co w wersjach pięciodrzwiowej i Coupé. Najpopularniejszy napęd 4×4 w połączeniu z 9-biegową przekładnią automatyczną Land Rovera, systemami Terrain Response®, Wade Sensing i All-Terrain Progress Control czynią z modelu Evoque kabriolet na każdą porę roku.

Nowy Range Rover Evoque Convertible produkowany będzie w fabryce Land Rovera w Halewood w Wielkiej Brytanii obok wersji pięciodrzwiowej i Coupé, a do sprzedaży trafi wiosną 2016 r.