Rockstar wyłącza serwery GTA 5 dla PS i Xbox

Wszystko kiedyś się kończy i to właśnie można napisać o serwerach GTA 5 Online dla konsol PlayStation i Xbox. Rockstar wydał oficjalne oświadczenie, które mówi, że firma zdecydowała się na zakończenie wsparcia dla popularnych konsol.

GTA 5 Online dla Xbox 360 i PlayStation 3 kończy swój żywot

Rockstar oficjalnie potwierdził, że kończy ze wsparciem dla serwerów GTA 5 Online dla starej generacji konsol. Mowa tutaj o Microsoft Xbox 360 i PlayStation 3, które zadebiutowały na rynku odpowiednio w 2005 i 2006 roku. GTA 5 to jeden z największych tytułów w przypadku obu konsol. Gra od Rockstara była najlepiej sprzedającym się tytułem PlayStation 3. Liczba sprzedanych egzemplarzy przekroczyła 21,4 miliona gier.

Producent najpopularniejszej serii gier na świecie zdecydował się na wyłączenie serwerów GTA 5 Online. Użytkownicy nie będą mogli więc zalogować się do gry w trybie online. Niemożliwe będzie także sprawdzenie statystyk w Rocsktar Social Club. Jak podał Rockstar, serwery zostaną wyłączone 16 grudnia 2021 roku.

Reklama

Przeczytaj także: To GTA V czy prawdziwe życie? Intel podrasował grafikę w grze Rockstara

Co więcej, Rockstar postawiło wyłączyć również śledzenie statystyk dla innych swoich gier na PS3 i X360. 16 września gracze L.A. Noire i Max Payne 3 stracą tę możliwość.

GTA 5 Online Rockstar
GTA V Online kończy swój żywot dla konsol PS3 i X360.

Dlaczego tak się stanie?

Wyłączenie serwerów GTA 5 Online będzie przykrą wiadomością dla użytkowników konsol PlayStation 3 i Xbox 360. Wszyscy wiedzieli, że tak się stanie, jednak nie było wiadome, kiedy to nastąpi. Rockstar swoje działania tłumaczy dalszym rozwojem sieciowej odsłony kultowej gry na komputery PC, konsole PlayStation 4 i Xbox One. Warto również dodać, że 15 września wyłączona zostanie możliwość zakupu kart gotówkowych typu Shark, dla konsol PS3 i X360.

Posiadacze PlayStation 5 i Xbox Series X muszą uzbroić się jeszcze w cierpliwość. Rockstar w dalszym ciągu pracuje nad serwerami, dzięki którymi GTA 5 Online będzie dostępne na nowej generacji konsol. Zaplanowany start serwerów to październik tego roku.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama