Samsung kończy z serią Galaxy Note? Wszystko na to wskazuje!

Samsung Galaxy Note to seria smartfonów stworzona dla osób, które poszukuje biznesowego smartfona. Największą zaletą smartfonów z tej serii był oczywiście rysik S Pen. W tym roku najnowsza generacja smartfona nie została pokazana. To rozpoczęło dyskusje na temat tego, czy producent będzie kontynuował jej produkcję. Najnowsze informacje mówią, że to koniec tej serii.

Samsung idzie w nowe

Seria Galaxy Note była w ostatnich latach flagowymi modelami w ofercie południowokoreańskiego producenta. Zainteresowanie tym modelami od zawsze było wysokie. Głównie przez ich duże możliwości, które można było wykorzystać w pracy biznesowej. Największą różnicą wobec serii Galaxy S był zdecydowanie rysik S Pen oraz większe wymiary wyświetlacza. Od kilku miesięcy mówi się, że Samsung zakończy produkcję właśnie tej serii.

Przeczytaj także: Miliardy urządzeń Bluetooth zagrożone! BrakTooth niebezpieczeństwem!

Reklama

Prawdopodobnie głównym powodem jest seria Galaxy Z. Dla południowokoreańskiego producent składane smartfony są przyszłością i to właśnie w nie będzie inwestował swoje środki i badania. Na tegorocznym wydarzeniu Galaxy Unpacked przedstawiono dwa nowe smartfony z serii Z. Za niedługo do oferty producenta dołączy nowa generacja modeli z serii Galaxy S. Wydaje się, że zaczyna brakować miejsca dla biznesowych smartfonów z obsługą rysika.

Samsung Galaxy Note idzie w odstawkę?

W sieci pojawiły się informacje prosto z Korei Południowej. Sugerują one, że Samsung nie zdecydował się na odnowienie praw do nazwy „Galaxy Note”. Taki ruch może oznaczać tylko jedno – producent zdecydował, że to najlepszy moment na porzucenie tego modelu. Naturalnym krokiem wydaje się zastąpienie go nową serią składanych smartfonów, czyli Galaxy Z.

Tym samym seria Galaxy S będzie jedyną flagową serią producenta, która będzie oferowała klasyczną bryłę smartfonów, bez składanej konstrukcji. Najnowszy model Galaxy S pojawi się jesienią i będzie to Samsung Galaxy S21 FE. Warto jednak zaznaczyć, że producent nie odnowił również praw do nazwy „Galaxy Tab”. Raczej nie zanosi się na to, że zrezygnuje on z produkcji tabletów. Być może jest to ruch w stronę rebrandingu i seria Galaxy Note w dalszym ciągu będzie oferowana na rynku?

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama