84
Views

W ostatnim czasie dużo słyszymy o nowych platformach do streamowania gier, które pozwalają na grę w najnowsze tytuły na dowolnych urządzeniach. Do Google Stadia, Microsoft XCloud i NVIDIA GeForce Now wkrótce dołączy również Samsung!

Samsung planuje stworzenie platformy gamingowej

Rynek gier działa bardzo prężnie i jest jedynym działem, który w czasie pandemii nie stracił, a mocno zyskał na całej sytuacji. Nic więc dziwnego, że giganci technologiczni, którzy do tej pory nie mieli z tym rynkiem wiele wspólnego, chcą w niego inwestować. Od kilku miesięcy pisze się o Netflixie, który wkroczył do branży gier. Teraz przyszła pora na firmę Samsung.

Przeczytaj także: Branża gier nie straciła, a zyskała na pandemii. I to sporo!

Jak się okazuje, południowokoreański producent planuje stworzyć platformę do streamingu gier. Samsung chce więc stworzyć coś na wzór Stadii, XCloud i GeForce Now. W przypadku producenta elektroniki mówimy jednak o platformie, która skierowana byłaby w stronę telewizorów SmartTV. Oczywiście platforma będzie dostępna dla telewizorów z systemem Tinzen, czyli autorskim oprogramowaniem producenta. Serwis ma pozwolić na grę w tytuły PC i z konsol.

Potencjalne grono konsumentów jest spore

Czy pomysł ten ma szansę powodzenia? Obecnie na rynku znajdziemy kilka ciekawych propozycji oferujących streaming gier. Samsung może mieć więc trudno o pozyskanie nowych konsumentów. Zaraz do tego grona dołączy także Amazon, który w pocie czoła pracuje nad platformą o nazwie Luna. Niemniej jednak warto podkreślić, że firma z Korei Południowej jest największym producentem telewizorów na świecie, więc grono potencjalnych odbiorców będzie spore.

Przedsiębiorstwo pochwaliło się także swoimi wynikami finansowymi za trzeci kwartał. Firma ma się z czego cieszyć, ponieważ był to rekordowy okres dla Samsunga. Producent uzyskał najlepsze wyniki w historii zarówno pod względem przychodów, jak i dochodów. Największe zyski przyniosła produkcja urządzeń mobilnych oraz produkcji własnych chipsetów.

Źródło: IGN

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.