Samsung Tizen i LG webOS trafią do TV innych marek!

Samsung Tizen i LG webOS to systemy operacyjne, które wykorzystywane są w telewizorach. Okazuje się, że koreańscy dostawcy urządzeń udostępnią swoje systemy operacyjne innym producentom!

Koreańscy giganci otwierają się na firmy trzecie

Samsung i LG to jedni z największych dostawców telewizorów na świecie. Każdy z nich posiada swój autorski system, który instaluje na swoich urządzeniach. To wkrótce się zmieni, ponieważ w ubiegłym tygodniu LG ogłosiło, że inni producenci mogą korzystać z usług platformy webOS. Okazuje się, że to samo zrobi Samsung ze swoim systemem Tizen.

Samsung Tizen i LG webOS trafią do TV innych marek!_1
Fot. LG

Przeczytaj także: Samsung QE55Q80BAT – 55-calowy TV z QLED za 4500 zł

Tizen i webOS to jedne z najpopularniejszych systemów montowanych w telewizorach Smart TV. Cechują się one prostotą obsługi i płynnym działaniem oraz dostępem do wielu aplikacji streamingowych i nie tylko. Teraz oba systemy będzie można spotkać w telewizorach innych marek.

Systemy Samsung Tizen i LG webOS trafią do innych marek

System operacyjny Tizen od Samsunga będzie licencjonowany do innych telewizorów. Południowokoreański producent będzie współpracował m.in. z Akai, RCA, Bauhn, Linsar i innymi markami, które oferują swoje urządzenia w Europie, Australii i Nowej Zelandii. Samsung udostępni nowym partnerom dostęp do najważniejszych usług swojego systemu.

Samsung QE55Q80BAT - 55-calowy TV z QLED
Fot. MenWorld

Tym samym zarówno Samsung, jak i LG powoli zamykają monopol Android TV na rynku telewizorów. To właśnie ten system dominuje tę branżę i udostępnienie Tizen i webOS innym producentom sprawi, że Koreańskie firmy zyskają większy udział na rynku.

Źródło: Engadget

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Awans reprezentacji Polski w rankingu FIFA!

Awans reprezentacji Polski w najnowszym wirtualnym rankingu FIFA. Dzięki...

Subskrypcja Mercedesa nie jest legalna w Europie.

Ostatnio głośnym tematem stała się subskrypcja Mercedesa na zwiększenie...

Ile kalorii ma Burger Drwala 2022? Może lepiej nie wiedzieć

Ile kalorii ma Burger Drwala? Przeanalizowałem tabelę alergenów i...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!