Google Android to system, na którym opiera się większość urządzeń mobilnych na całym świecie. Samsung jest jednym z producentów, który korzystają z usług giganta z Mountain View. Może okazać się, że już niedługo południowokoreański producent porzuci Androida na rzecz innego systemu. Mowa o Fuchsia OS.

Google to nie tylko system Android

Android nie jest jedynym systemem Google. Amerykański gigant jednocześnie pracuje nad innym systemem operacyjnym, który w przyszłości może zastąpić wysłużonego Androida. Mowa tutaj o systemie Fuchsia OS, który po raz pierwszy pokazano w 2016 roku. Google skupia się cały czas na rozwoju swojego głównego systemu, Android, którego 12 wersja wkrótce trafi do użytkowników. Dlatego też nie firma nie wypowiada się często na temat Fuchsia OS.

Nowy system od Google nie opiera się w żadnym stopniu na popularnym Androidzie. Jest on budowany zupełnie od podstaw i posiada otwarty kod źródłowy. To oznacza, że każdy producent będzie mógł z niego korzystać w zupełności za darmo. System Fuchsia OS nie jest limitowany jedynie do działań na smartfonach czy tabletach. Może napędzać urządzenia smart home, wearables, komputery czy telewizory.

samsung fuchsia os
Samsung angażuje sie w rozwój systemu Fuchsia OS.

Samsung przesiądzie się na FuchsiaOS?

Najnowsze plotki sugerują, że Samsung, jeden z najwiekszych producentów urządzeń elektronicznych na świecie mocno zaangażował się w rozwój nowego/starego systemu Google, Fuchsia OS. W grudniu, amerykański gigant umożliwił firmom trzecim współpracę nad nowy systemem operacyjnym. To właśnie Samsung jako pierwszy mocno zaangażował się w rozwijanie systemu Google.

Przeczytaj także: Użytkownicy pozywają Samsunga. Jaki jest tego powód?

Czy pomoc w rozwijaniu Fuchsia OS sugeruje, że południowokoreański producent zrezygnuje z usług systemu Android? Tego nie wiemy, jednak bardzo dużo na to wskazuje. Patrząc na tą sprawę przez pryzmat tego, że Android w przyszłości zostanie zastąpiony przez nowy system, Samsung chce przygotować go jak najbardziej pod swoje potrzeby. Warto dodać, że gigant technologiczny, w ramach rozwoju systemu Fuchsia OS dostarczył Google pamięci F2FS (Flash Friendly File System), czyli nowy system plików, który stworzono dla pamięci eMMC oraz SSD. Format ten ma zastąpić pliki EXT4, które wykorzystuje Android.