Silver Monkey K90M – Niewielka, bezprzewodowa klawiatura

Dziś na warsztat wziąłem klawiaturę od marki należącej do samego X-Komu. Model ten, czyli Silver Monkey K90M to nic innego jak nisko-profilówka wykorzystująca mechanizm nożycowy znany między innymi z laptopów. Brzmi banalnie? Może i tak, jednak broni się ona także innymi ciekawymi elementami. Zapraszam do lektury artykułu!

Wstęp i specyfikacja

Silver Monkey K90M
Silver Monkey K90M - Niewielka, bezprzewodowa klawiatura

Klawiatury nożycowe nie cieszą się może taką popularnością jak inne, ale mają swoją rzeszę fanów. Taki mechanizm z góry określa profil klawiatury — niski. Nie inaczej jest w tym wypadku. Silver Monkey K90M to model do bólu prosty, bez podświetlenia czy zbędnych wodotrysków. Wyróżnia się także niewielkimi wymiarami, więc świetnie nadaje się w podróż, na przykład do laptopa czy tabletu, a od biedy nawet telefonu. Wszystko za sprawą łącza Bluetooth oraz 2.4 GHz. W przypadku tego pierwszego możliwe jest równoczesne połączenie dwóch urządzeń i przełączanie się pomiędzy nimi. Nie ma jednak co przedłużać, rzućmy okiem na specyfikację i przejdźmy dalej.

 • Rozmiar: ~ 65%
 • Układ: US ANSI
 • Przełączniki: Membranowe, mechanizm nożycowy
 • Wymiary: 311 x 121 x 22 mm
 • Typ przełącznika: 
 • Typ klawiatury: 
 • Podświetlenie: Brak
 • Materiał obudowy: Tworzywo sztuczne
 • Materiał keycapów: ABS
 • Metoda wytwarzania keycapów: 
 • Oprogramowanie: Brak
 • Bezprzewodowa/przewodowa: Tak/Nie
 • Łączność: 2.4 GHz/Bluetooth
 • Hotswap przełączników: Brak
 • Waga: 369 g

Konstrukcja i jakość wykonania

Silver Monkey K90M
Silver Monkey K90M - Niewielka, bezprzewodowa klawiatura

Klawiatura jest w całości wykonana z tworzywa sztucznego. Jego jakość jest poprawna, pod naciskiem jednak konstrukcja się wygina i nie ma w tym nic dziwnego. Jest cienka i nie jest w żaden sposób usztywniona. Silver Monkey K90M jest także lekka. Gumy antypoślizgowe zapobiegają przesuwaniu się jej po biurku, jednak ze względu na niską wagę dalej o to nietrudno.

Silver Monkey K90M
Silver Monkey K90M - Niewielka, bezprzewodowa klawiatura

Przyciski, z racji profilu, mają nisko osadzony skok. Jest on jednak wyczuwalny, całość pracuje dość gładko i lekko, ale wymaga przyzwyczajenia szczególnie jeśli korzystało się dotychczas z klasycznych klawiatur. Same nakładki są dodatkowo „wklęsłe”, co sprawia, że pisanie jest zwyczajnie przyjemne.

Zobacz także: Silver Monkey X SMGK1000 – recenzja ciekawej klawiatury (menworld.pl)

Korzysta ona z baterii AAA w ilości dwóch sztuk. Miejsce dla nich zostało ulokowane na spodzie. Schowano tam również nadajnik USB

Łączność i wyposażenie

Silver Monkey K90M wyposażono w dwa rodzaje łączności bezprzewodowej — Bluetooth oraz 2.4 GHz. Nie przewidziano za to połączenia przewodowego. Pomiędzy obiema opcjami możemy się przełączać podczas pracy, działa to po prostu dobrze. Klawiatura umożliwia równoczesne połączenie z dwoma urządzeniami Bluetooth oraz jednym 2.4 GHz co daje 3 elementy w tym samym czasie, do przełączania służą odpowiednio oznaczone przyciski. Całość działa sprawnie i nie powoduje problemów. Osobiście sprawdziłem to, łącząc model z telefonem, laptopem oraz komputerem.

Jeśli zaś chodzi o wyposażenie, tutaj nie znajdziemy nic oprócz klawiatury oraz nadajnika USB. Nie przewidziano nawet baterii, w które należy zaopatrzyć się we własnym zakresie.

Podsumowanie
Silver Monkey K90M to niewielka klawiatura świetnie nadająca się na różnorakie wyjazdy. Z kolei możliwość połączenia się z trzema urządzeniami na raz sprawia, że jest ona uniwersalna. Producent wycenił ją na około 130 złotych, co uważam za cenę akceptowalną.
Wykonanie
7
Łączność
8
Funkcjonalność
8
Cena
7.5
Wyposażenie
6
Zalety
Niewielkie rozmiary ułatwiają transport
Mnogość połączeń oraz 3 równocześnie połączone urządzenia różnego typu
Wady
Baterie mogłyby być w zestawie
7.3
Wynik

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Aktor Ryan Grantham skazany na dożywocie za zabójstwo matki

Aktor Ryan Grantham został skazany na dożywocie za zabójstwo...

Instagram postanowił wydłużyć Stories. Potrwają zdecydowanie dłużej! Ile?

Stories najczęściej narzędzie używane przez użytkowników popularnego serwisu społecznościowego....

Nagość na Instagramie? Koniec z tym! Serwis wprowadza nowe rozwiązanie

Nagość na Instagramie to chleb powszedni, dlatego też Meta...

Polska vs Holandia. Gdzie oglądać mecz Ligi Narodów?

Reprezentacja Polski powoli przygotowuje się od Mistrzostw Świata w...

Nicholas Latifi odchodzi z Williamsa. Kto go zastąpi?

Stało się to, o czym cały świat F1 mówił...
Karol Kabziński
Karol Kabzińskihttps://menworld.pl
Interesuję mnie muzyka, IT, nauka, a także szeroko pojęta dziedzina klawiatur i wszystkiego, co z nimi związane. Swoją wiedzę w miarę możliwości aktualizuję i staram się być "na czasie" z nowinkami.