Słuchawki bezprzewodowe Xiaomi – czy warto? Które wybrać?

Urządzenia, z których korzystamy na co dzień, coraz częściej dostępne są w wersji bezprzewodowej. Do naszej dyspozycji są m.in. tego typu roboty sprzątające, głośniki, a przykładem popularnego rozwiązania, które może być pozbawione kabli ,są również słuchawki. Dlaczego warto używać bezprzewodowej wersji tego sprzętu? Które słuchawki bezprzewodowe Xiaomi są godne uwagi?

Słuchawki bezprzewodowe – dlaczego warto?

Za wyborem rozwiązań kablowych zazwyczaj przemawia kluczowy argument – nie jesteśmy ograniczeni przewodami. Tzn. możemy korzystać z naszego sprzętu tam, gdzie nam odpowiada. Nie ma znaczenia lokalizacja gniazdka czy długość kabla, który się do niego podłącza. Słuchawki bezprzewodowe nie krępują ruchów, dlatego można ich wygodnie używać, zarówno siedząc w fotelu, jak i podczas spaceru czy biegania. W zależności od tego, w jakich sytuacjach zamierzamy sięgać po sprzęt, powinniśmy postawić na inny jego rodzaj. Możemy wybrać:

 • Słuchawki nauszne – duże, zakrywające uszy, nazywane są również zamkniętymi. Są one często wybierane przez graczy, jak i fanów oglądania filmów w domu. Nie są one najlepszym rozwiązaniem, jeśli potrzebujemy sprzętu do słuchania muzyki podczas aktywności fizycznej – raczej sprawdzą się, kiedy będziemy spędzać czas w jednym miejscu, ewentualnie poruszać się po mieszkaniu.
 • Słuchawki douszne – czyli takie, których nie wkłada się do kanału słuchowego, lecz opierają się one na małżowinie usznej. Będą one odpowiednie dla amatorów spacerów.
 • Słuchawki dokanałowe – ten sprzęt umieszcza się w kanale usznym i sprawdzi się on doskonale podczas różnych aktywności, m.in. w czasie biegania. Słuchawki tego typu są bardzo małe, lekkie, a mimo to, o ile wybierzemy odpowiedni model, gwarantują bardzo wysoką jakość dźwięku.

Oczywiście, żeby ze słuchawek wydobywała się muzyka, musimy również mieć jakieś źródło dźwięku. Tym może być smartfon, a czasami też słuchawki mogą dawać możliwość skorzystania z karty pamięci, na której zapisane są pliki muzyczne.

Reklama

Słuchawki bez kabelka – zalety i wady

Wybór sprzętu, który nie wymaga podłączania do gniazdka elektrycznego, niesie za sobą wiele korzyści, ale nie jest też pozbawiony wad. Oto, co należy zaliczyć do plusów posiadania takiego urządzenia:

 • Możliwość korzystania z niego tam, gdzie tego potrzebujemy, o ile bateria jest naładowana.
 • Odbieranie i odrzucanie połączeń telefonicznych.
 • Regulowanie głośności muzyki.
 • Możliwość obsługiwania za pomocą asystenta głosowego.
 • Automatyczne wyłączanie po wyjęciu słuchawki z ucha.

Natomiast wśród wad słuchawek bezprzewodowych należy wymienić:

 • Konieczność pamiętania o ładowaniu baterii urządzenia.
 • Ograniczony zasięg – musimy się znajdować w odpowiedniej odległości od źródła dźwięku. W przypadku każdego sprzętu ta maksymalna odległość może być inna.

Jak wybrać słuchawki bezprzewodowe?

Szukając odpowiedniego urządzenia, powinniśmy zwrócić uwagę na co najmniej kilka jego parametrów, takich jak:

 • Pojemność baterii – a dokładniej czas pracy urządzenia bez konieczności ładowania. Im rzadziej będziemy musieli to robić, tym lepiej. Należy przede wszystkim uwzględnić własne potrzeby, tzn. jak często zamierzamy korzystać ze słuchawek i w jakich sytuacjach?
 • Czas ładowania baterii – czyli ile będziemy musieli poczekać na to, aż nasze urządzenie będzie ponownie do dyspozycji, od momentu rozpoczęcia ładowania.
 • Mikrofon – czy jest wbudowany w urządzenie? Jeśli tak, to wtedy będziemy mogli za jego pomocą prowadzić rozmowy telefoniczne.
 • Kompatybilność – z jakimi systemami operacyjnymi współpracują słuchawki?
 • Zasięg – jak daleko możemy się znajdować od źródła dźwięku, żeby możliwe było słuchanie muzyki?
 • Rodzaj słuchawek – jakich słuchawek potrzebujemy – nausznych, dousznych czy dokanałowych?
 • Wersja Bluetooth – którą wersję tej popularnej technologii łączności bezprzewodowej obsługuje sprzęt? Im wyższa, tym lepiej, gdyż przekładać się to powinno na niezawodność przekazu dźwięku.
 • Inne rozwiązania: obsługa asystenta głosowego, odbieranie i odrzucanie połączeń, automatyczne uruchomienie po włożeniu do ucha i inne funkcje, które mogą się przydać.

Wybierając słuchawki bezprzewodowe, warto wziąć pod uwagę rozwiązania marki Xiaomi.

Które słuchawki bezprzewodowe Xiaomi wybrać?

Godne zainteresowania są rozwiązania marki Xiaomi, która znana jest z projektowania wysokiej jakości urządzeń w niskiej cenie. Można postawić na:

 • Mi True Wireless Earbuds Basic S – sprzęt dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie. Zapewnia on rewelacyjny dźwięk i redukcję szumów. Urządzenie może działać do 12 godzin bez konieczności ładowania baterii. Gwarantuje ono silne połączenie i płynną transmisję danych. Korzystając z tego rozwiązania, można nie tylko słuchać muzyki, ale również prowadzić rozmowy. Dzięki silikonowym wkładkom słuchawki idealnie dopasowują się do kształtu uszu, są lekkie i na pewno sprawdzą się w przypadku osób aktywnych fizycznie. Muzyką można sterować za pomocą przycisku. Czas ładowania urządzenia wynosi do 2 godzin.
 • Mi True Wireless Earphones Lite – zakup tego modelu wiąże się z większym wydatkiem, ale słuchawki są warte swojej ceny. Można nimi wygodnie sterować za pomocą dotykowego panelu. Urządzenie automatycznie uruchamia się po włożeniu do ucha i przerywa pracę po wyjęciu z niego. Zastosowana w tym sprzęcie technologia zapewnia wysokiej jakości dźwięk. Te słuchawki umożliwiają prowadzenie rozmów. W zestawie znajduje się przenośna ładowarka. Standardowo bateria urządzenia umożliwia korzystanie z niego przez około 3 godziny.
 • Mi True Wireless Earphones 2 Basic – kolejne rozwiązanie, które zapewnia wysoką jakość dźwięku. Urządzeniem można sterować dotykowo, a w tym odtwarzać muzykę, uruchamiać asystenta głosowego czy odbierać połączenia. Model ten jest bardzo lekki, a czas ładowania w jego przypadku wynosi do 1,5 godziny.

Który z powyższych produktów jest najlepszy? Sprzęt należy dopasować do swoich oczekiwań, a także tego, jak zamierzamy z niego korzystać.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama