131
Views

Xbox Game Pass to przepis Microsoftu na sukces. Miesięczny abonament dający dostęp do nawet najnowszych gier użytkownikom konsol Xbox i komputerów PC jest niezwykle popularny. Na tyle popularny, że Sony chce stworzyć swojego odpowiednika.

Xbox Game Pass to strzał w dziesiątkę

Usługa Xbox Game Pass to świetne rozwiązanie, na które jakiś czas temu zdecydował się Microsoft. Po wykupieniu jednego z pakietów gracz otrzymuje dostęp do ogromnej biblioteki gier, która w dalszym ciągu się rozrasta. Często w usłudze XGP w momencie premiery pojawiają się nowe gry. Game Pass dostępny jest zarówno na komputery PC, jak i konsole Xbox.

Podstawowy abonament skierowano do użytkowników pecetów i wyceniono go na 39,99 PLN miesięcznie. Obecnie jest na niego promocja, dzięki której pierwszy miesiąc kosztuje zaledwie 4 złote! W cenie 40 złotych kosztuje abonament na konsole Xbox. Najdroższą wersja usługi Xbox Game Pass jest Ultimate oferującą m.in. możliwość grania w gry na urządzeniach mobilnych z chmury. Wyceniono ją na 54,99 PLN miesięcznie.

Xbox Game Pass Ultimate w chmurze - przedstawiamy xCloud Sony
Sony kontratakuje. Stworzy coś na wzór Game Passa?

Sony szykuje swojego Game Passa?

Kiedy Xbox Game Pass wchodził na rynek, Sony nie widziało potrzeby tworzenia swojego odpowiednika. Z czasem jednak okazało się, że usługa ta jest bardzo popularna, dlatego też najnowsze informacje mówią o tym, że japoński gigant szykuje się do uruchomienia swojego własnego rozwiązania. Informacje te podał serwis Bloomberg.

Przeczytaj także: Sony ma wielki problem. Ogromne opóźnienia PlayStation 5!

Z kolei Leaker Jason Schreier oznajmił, że nową usługę Sony połączy z PS Plus i PS Now. Nazwa kodowa usługi od PlayStation nosi Spartacus i będzie oferowana w trzech wariantach. Pierwszy z nich działałby na zasadzie PS Plus, droższy oferowałby dostęp do tytułów na PS4 i PS5, zaś w trzecim abonamencie gracz dostałby dostęp również do rozszerzonych wersji demo gier, streamingu oraz biblioteki gier z PS1, PS2, PS3 i PSP.

Usługa miałaby pojawić się na rynku na jesieni 2022 roku, jednak szczegóły nie są znane.

Źródło: Bloomberg

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.