Świątek na turnieju French Open 2024. Szansa na three-peat?

Szansa na three-peat? Świątek na turnieju French Open 2024!
Szansa na three-peat? Świątek na turnieju French Open 2024 Szansa na three-peat? Świątek na turnieju French Open 2024
Szansa na three-peat? Świątek na turnieju French Open 2024

Rozpoczął się turniej French Open 2024, w którym startują m. in. Hubert Hurkacz i Iga Świątek. Polka ma za sobą dwa imponujące finały. Czy starczy sił na zwycięstwo na kortach Roland Garros?

©Corinne Dubreuil / FFT - Iga Świątek została powitana przez dzieci po zwycięstwie w Roland-Garros 2023 w singlu kobiet.
Fot ©Corinne Dubreuil / FFT – Iga Świątek została powitana przez dzieci po zwycięstwie w Roland-Garros 2023 w singlu kobiet.

French Open 2024. Niesamowita forma Polki

Iga Świątek rozpocznie rozgrywki na kortach Roland Garros jako zwyciężczyni turniejów w Madrycie i Rzymie. W obu przypadkach pokonała drugą rakietę świata – Aryne Sabalenke. Finał Madrid Open był bardzo wyrównany i zakończył się wynikiem 2:1 (7:5/4:6/7:6) na korzyść Polki. Internazionali D’italia to już inna bajka. Świątek nie pozostawiła żadnych wątpliwości kto jest numerem jeden w światowym rankingu pokonując Białorusinkę 2:0 (6:2/6:3). Czy jest to zapowiedź świetnej formy i kolejnego tytułu w rozgrywkach French Open? Mamy nadzieję, że tak!

Szansa na three-peat? Świątek na turnieju French Open 2024
Szansa na three-peat? Świątek na turnieju French Open 2024

French Open 2024. Trzecia wygrana z rzędu?

Iga Świątek nazywana jest królową mączki. Tytuł ten zyskała dzięki niesamowitym wynikom na tej nawierzchni. W przeciągu ostatnich lat zwyciężyła na kortach Roland Garros trzykrotnie – w 2020, 2022 i 2023 roku. Zwycięstwo w turnieju French Open 2024 zapewniłoby jej wymarzony three-peat. Polka pochwalić się może drugim najlepszym odsetkiem zwycięstw na kortach w Paryżu. Na 30 rozegranych meczy triumfowała 28 razy, co daje jej 93,3 proc. i ustępuje tylko legendarnej Margaret Court (95,1 proc.). Biorąc pod uwagę statystyki i ostatnią formę naszej zawodniczki oczywistym jest, że jest ona faworytem. Co więcej, zdobycie tegorocznego tytułu zapisałoby ją w kartach historii. Trzykrotnie z rzędu na kortach w Paryżu triumfowały tylko Justine Henin i Monica Seles.

Reklama

Szansa na three-peat? Świątek na turnieju French Open 2024
Szansa na three-peat? Iga Świątek na turnieju.
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama