Sztuczna inteligencja uratowała życie psu! Postawiła diagnozę, o której nie pomyślał weterynarz!
122
Views

Sztuczna inteligencja potrafi uratować istnienie i jeden z internautów przekonał się o tym na własnej skórze. ChatGPT, popularna w ostatnim czasie sztuczna inteligencja uratowała życie psu. W przeciwieństwie do weterynarza SI postawiło trafną diagnozę!

Sztuczna inteligencja uratowała życie psu

Cooper, użytkownik Twittera opisał historię swojego psa, którego życie uratowała sztuczna inteligencja. Internauta wyznał, że jego pies cierpiał na chorobę odkleszczową. Z początku terapia leczenia przepisana przez weterynarza przynosiła odpowiednie skutki, jednak z czasem stan psiaka znacznie się pogorszył. Z biegiem dni stan ten nie poprawiał się, dlatego też właściciel obawiał się o życie swojego pupila.

Przeczytaj także: Sztuczna inteligencja to tajna broń uczniów. Nauczyciele bezradni

Sztuczna inteligencja uratowała życie psu! Postawiła diagnozę, o której nie pomyślał weterynarz!
Chatgpt uratował życie psu! Postawiła diagnozę, o której nie pomyślał weterynarz!

Dziąsła psa stały się bardzo blade, a kolejna wizyta u weterynarza nie przyniosła pożądanego efektu. Lekarz weterynarii rozkładał ręce i powiedział, że w dalszym ciągu należy obserwować zwierzę. Właściciel nie dał jednak za wygraną i po opinię zwrócił się do popularnego ChatGPT. Jak się później okazało, był to strzał w dziesiątkę.

ChatGPT przeanalizował wyniki i podał przyczynę

Po wpisaniu badań krwi psa oraz dokładnych objawów sztuczna inteligencja postawiła diagnozę, która okazała się trafna. SI po przeanalizowaniu wszystkich wyników ujawnił kilka możliwych powodów pogarszającej się anemii i złego stanu psa. Jednym z pierwszych powodów, jakie wymienił, była choroba o nazwie IMHA.

Otrzymane wyniki właściciel psa przedstawił innemu weterynarzowi, który stwierdził, że przyczyną złego stanu zwierzaka, może być właśnie wspomniana przez SI choroba IMHA. Po serii badań okazało się, że SI miała rację i uratowała życie psu. Jak podał właściciel, wdrożona terapia działa i pies jest już prawie pełen sił. To zdarzenie pokazuje tylko, jak potężnym narzędziem w przyszłości będzie sztuczna inteligencja.

Sztuczna inteligencja uratowała życie psu! Postawiła diagnozę, o której nie pomyślał weterynarz!
Diagnoza SI okazała się trafna, co uratowało życie zwierzakowi.

Źródło: Twitter

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.