Ta gra to hit Steama! 5 mln pobrań w ponad 3 dni od premiery!
100
Views

Co jakiś czas na rynku pojawiają się takie gry, które od razu stają się kopalnią złota. Tak właśnie jest z Palworld! To prawdziwy hit Steama! Grę kupiło ponad 5 milionów osób w 72 godziny po jej premierze! Skąd ten fenomen?

Czym jest Palworld? Gra to hit Steam

Wyobraźcie sobie piękny, baśniowy świat, w którym roi się od Pokemonów, zamiast jednak łapać je do Pokeball, likwidujecie je za pomocą pistoletów, wyposażycie je w broń, robicie ją z nich samych lub zapędzicie do pracy. Dość brutalny obraz, nieprawdaż? Jednak właśnie takim tytułem jest wspomniany hit, który podbił Steama!

Przeczytaj także: 50 tys euro i szacunek na dzielni? To nie dla Ciebie. Jak to

Gra stała się prawdziwym hitem sprzedażowym, ponieważ w pierwsze 72 godzin po premierze, kupiło ją ponad 5 milionów graczy! Tak wynika z informacji podanych przez twórców, którzy chyba nie spodziewali się tak wielkiego sukcesu swojej produkcji. Warto też dodać, że tytuł trafił do Xbox Game Pass.

Ta gra to hit Steama! 5 mln pobrań w ponad 3 dni od premiery!_3
Ta gra to hit! 5 mln pobrań w ponad 3 dni od premiery! Fot. X (Twitter)

Hit Steama niszczy nawet Counter-Strike 2

Palworld naprawdę szturmem wzięło popularną platformę do gier. Tytuł ten łączy w sobie kilka gatunków gier, dlatego też z miejsca stał się tak popularny. Jest to nie tylko strzelanka, ale także gra survivalowa i craftingowa, dlatego też tak duża liczba osób stwierdziła, że da jej szansę. I tytuł ten tę szansę wykorzystał.

Bazując na statystykach z Steam Charts, na serwerach gry w tym samym momencie w ostatnich 24-godzinach było aż 1,284,221 graczy! W momencie pisania tego tekstu liczba ta wynosi ponad 895 tysięcy i pod tym względem wyprzedza drugiego Counter Strike 2 o ponad 300 tys. użytkowników!

Źródło: opr. wł./Steam Charts/ Palworld @X

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.