148
Views

GTA 5 to jedna z najlepiej sprzedających się gier w historii tej branży. Nie ma chyba tak drugiego rozchwytywanego tytułu. Potwierdzają to raporty Take-Two, do którego należy Rockstar. Koncern ogłosił wyniki finansowe za cały poprzedni rok i czwarty kwartał 2021 roku. Patrząc na wyniki, pozostaje zadać pytanie, czy Rockstarowi naprawdę opłaca się robić GTA 6, skoro “piątka” dalej sprzedaje się tak dobrze.

GTA 5 dalej sprzedaje się, jak nowa gra

9 lat, tyle właśnie ma GTA 5, które w dalszym ciągu bije rekordy sprzedaży na całym świecie. Gra, która zadebiutowała w 2013 roku, w dalszym ciągu nie doczekała się swojego następcy, chociaż pojawia się coraz więcej informacji na ten temat. Według różnych źródeł GTA 6 zadebiutuje na rynku w 2024 roku. W tym momencie “piątka” będzie miała 11 lat.

Przeczytaj także: GTA 6 będzie rewolucją! „Wyprzedzi epokę”, jeśli chodzi o grafikę!

Tak ogromny, jak na grę, wiek nie jest przeszkodą, ponieważ GTA 5 to gra, która pozwala na dosłownie wszystko. Posiada bardzo dobrą, jak na dzisiejsze realia, grafikę, świetnie działające serwery, które stale aktualizowane są o nowe wydarzenia i zawartość. Można też grać w role-play, gdzie każdy gracz odgrywa określoną rolę w społeczeństwie. To wszystko sprawia, że Grant Theft Auto V w dalszym ciągu sprzedaje się lepiej niż niektóre nowe tytuły.

szkodliwość gier komputerowych gta 6 gta 5
Po co Rockstarowi GTA 6, skoro GTA 5 sprzedaje się tak dobrze?

Take-Two chwali się wynikami finansowymi za 2021 rok

Take-Two, czyli koncern, do którego należy Rockstar, pochwalił się wynikami finansowymi. Dane prezentują całe poprzednie 12-miesięcy oraz czwarty kwartał 2021 roku. W całym poprzednim roku firma zanotowała wzrost przychodów netto na poziomie 4 proc. (3,51 mld USD) oraz spadek zysku netto o 29 proc. (418 mld USD) względem poprzedniego roku. Wyniki te są lepsze niż zakładane prognozy. W samym czwartym kwartale firma zanotowała 11 proc. zysku netto (930 mln dolarów), jednak zysk netto spadł aż o 49 proc. (111 milionów dolarów). Również w tym przypadku prognozy były gorsze.

Takie liczby zostały wyśrubowane przez nowe tytuły, które Take-Two wydało w ostatnim czasie, ale również przez gry, których premiera odbyła się kilka lat temu. Mowa tutaj oczywiście o GTA 5 i Red Dead Redemption 2. Grand Theft Auto V sprzedało się już z nakładem ponad 165 milionów kopii, co jest fantastycznym wynikiem. Take-Two przewiduje, że przychody netto w tym roku osiągną rekordową skalę, ponieważ mają wynieść ok. 3,75-3,85 miliarda dolarów. Głównymi powodami osiągnięcia takich liczb mają być właśnie GTA V, GTA Online, Red Dead Redemption 2 i Red Dead Online.

Źródło: GameIndustry

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.