86
Views

Odwiedziliśmy Centrum Szkoleniowe Samsung, aby sprawdzić nowości w gamie modelowej. Jedno jest pewne – sprzęt robi wrażenie! Dlatego poznajcie nowe telewizory Samsung Neo QLED 2022.

Nowości firmy Samsung, czyli linia Neo QLED 4K to cztery serie telewizorów: QN95B, QN91B, QN90B oraz QN85B. W zależności od tego, jaki model wybierzemy, TV może mieć rozmiar od 43 do 85 cali. Telewizory cechują się wydajnym procesorem, a także technologiami Quantum Dot i Neo Quantum Mini LED, co przekłada się na wysoki realizm oglądanych treści. Dodatkowym atutem jest ulepszony system audio, który wspiera bezprzewodowy Dolby Atmos. Nowością jest również ulepszony Smart Hub, Panel Gracza 2.0 oraz funkcja SmartThing, która w połączeniu z Pilotem Solarnym zapewnia łatwe, intuicyjne i przyjemne korzystanie z telewizora.

Telewizory Samsung Neo QLED 2022. Widzieliśmy je na żywo
Telewizory Samsung Neo QLED 2022. Widzieliśmy je na żywo

Telewizory Samsung Neo QLED 2022. Co nowego?

Podczas prezentacji dowiedzieliśmy się, że nowości będą oferować lepszą jakość obrazu i dźwięku. W sumie, czego innego można się spodziewać, prawda? Każdy z nowych modeli, a więc QN95B, QN91B, QN90B i QN85B bazują na technologii Neo Quantum Mini LED. Dużym atutem jest zwiększona skala luminacji z 12 na 14-bitową. To przekłada się na większą precyzję podświetlania, a więc lepszą wyrazistość detali, niezależnie od poziomu jasności danej sceny. Nowe modele będą wyposażone w sztuczną inteligencję oraz technologię głębokiego uczenia. Dzięki temu uzyskamy tak zwane inteligentne skalowanie i rozdzielczość zbliżoną do 4K.

Dobrze wypada również temat kontrastu oraz odwzorowania szczegółów, o który dba technologia Neo Quantum HDR. Mamy więc dobrą głębię kolorów oraz zwiększony kontrast. Co ciekawe, w modelach QN95B, QN91B i QN90B powyżej 50-cali Samsung zastosował HDR 2000, natomiast QN85B oraz mniejsze ekrany QN91B/90B cechują się technologią HDR 1500.

Telewizory Samsung Neo QLED 2022. Widzieliśmy je na żywo
Telewizory Samsung Neo QLED 2022. Widzieliśmy je na żywo

Zweryfikowane przez PANTONE

Telewizory Samsung Neo QLED 2022 cechują się również tym, że jako pierwsze na świecie otrzymały certyfikat PANTONE. To oznacza wierną ekspresję kolorów oraz aż 110 tonacji dla odcieni skóry. Krótko mówiąc – odwzorowanie w przypadku nowości Samsunga wygląda wręcz obłędnie.

Kolejnym atutem telewizorów, które nam zaprezentowano jest naprawdę szeroki kąt widzenia, dzięki czemu niezależnie od tego, gdzie usiądziemy, zawsze będziemy mieli bardzo dobry kontrast i jasność. Pomaga również powłoka antyrefleksyjna, która odbija światło – zarówno w dzień, jak i w nocy. Chyba każdemu zdarzyło się irytować lampką nocną, która odbijała się na ekranie telewizora. W tym przypadku, nie ma tego problemu.

Telewizory Samsung Neo QLED 2022. Widzieliśmy je na żywo
Telewizory Samsung Neo QLED 2022. Widzieliśmy je na żywo

Telewizory Samsung Neo QLED 2022

Czego jeszcze się dowiedzieliśmy. Tak naprawdę, trudno napisać o wszystkich szczegółach w jednej aktualności, dlatego warto odwiedzić stronę producenta, aby poczytać o tym, co przygotował Samsung. Przede wszystkim, oprócz “ulepszonych” matryc, zyskamy funkcje dla graczy, które pozwolą zmniejszyć input lag, pozwolą na obsługę treści HDR oraz technologii LFC. Topowe modele telewizorów oferują ruch do 144 Hz w 4K, co przekłada się na naprawdę przyjemną grę. Mamy również lepsze głośniki oraz wsparcie bezprzewodowej technologii Dolby, dlatego warto dodatkowo wyposażyć się np. w soundbar.

Oczywiście, fani estetyki zachwycą się wzornictwem, jakie oferują Telewizory Samsung Neo QLED 2022. Co tu dużo pisać, są bardzo atrakcyjne, a to za sprawą efektownej podstawki oraz bardzo cienkich ramek.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.