Z tej aplikacji korzystasz na co dzień. Chcą ją zablokować! TikTok zostanie zablokowany
149
Views

Z tej aplikacji korzystasz na co dzień, tak, jak i miliony innych użytkowników na świecie. Fakt, że Unia Europejska chce ją zablokować, może mocno wpłynąć na życie ludzi, a przede wszystkim influencerów. Czy TikTok zostanie zablokowany? UE, podobnie jak USA, przygląda się serwisowi.

ByteDance przeżywa trudne chwile

TikTok to obecnie najpopularniejsze medium społecznościowe na świecie. Codziennie korzystają z niego miliardy użytkowników, a dla wielu milionów twórców jest to platforma, na której zarabiają na swoje życie. Nadchodzą ciężkie czasy nie tylko dla właściciela serwisu, ByteDance, ale także właśnie dla twórców, ponieważ aplikacja może zostać zablokowana.

TikTok wprowadza nową funkcję. Fani apki będą zachwyceni!
Aplikacja ByteDance zostanie zablokowana? Unia przygląda się serwisowi

Przeczytaj także: Reklamy na YouTube będą lecieć, nawet jak zatrzymasz film

Pierwsze przesłanki o tym, że TikTok może zostać zablokowany, pojawiły się już jakiś czas temu, kiedy to rząd Stanów Zjednoczonych stwierdził, że serwis przechwytuje dane użytkowników i przekazuje je do chińskiego rządu. ByteDance temu zaprzeczyło, jednak decyzja zapadła – jeśli w ciągu roku firma nie sprzeda platformy podmiotowi, który nie jest powiązany z chińskim rządem, aplikacja zostanie zablokowana na terenie Stanów Zjednoczonych.

TikTok zostanie zablokowany w UE?

Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej powiedziała, że wszyscy “doskonale znają, jakie zagrożenia niesie za sobą TikTok”, dlatego też nie wyklucza zbanowania tej platformy na terenie Unii Europejskiej. Wychodzi więc na to, że popularny serwis może wkrótce zniknąć zarówno z amerykańskiego, jak i europejskiej rynku.

Z resztą, Unia Europejska przygląda się aplikacji już od jakiegoś czasu, nie tylko pod względem ochrony najmłodszych, ale także w kwestii TikTok Lite, który miał oferować mechanizm uzależniający – im większe zaangażowanie, tym lepsze nagrody dla użytkowników. Jeśli stawiane zarzuty się potwierdzą, platforma zniknie z Unii.

Źródło: opr. wł./Politico

Kategoria artykułu
Internet
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.