82
Views

Assistance komunikacyjny jest oferowany praktycznie w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Zapewnia ono pomoc w przypadku niespodziewanych problemów za kółkiem. Zobacz zatem na jaką ochronę możesz liczyć w ramach ubezpieczenia AC i wybierz najlepszą opcje dla siebie?

Ubezpieczenie assistance jest dobrowolnym i nieobowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym. Zapewnia ono komfort i ochronę w sytuacji, gdy auto odmówi nam posłuszeństwa podczas podróży po Polsce i Europie. Zobacz zatem na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy AC?

Assistance – zakres ochrony

W zależności od zakresu AC komunikacyjne może zapewniać ubezpieczonemu następujące formy pomocy:

  • wsparcie techniczne, na przykład holowanie pojazdu, jego naprawę, auto zastępcze czy transport pasażerów w przypadku awarii,
  • pomoc medyczną, na przykład transport poszkodowanego do szpitala, pokrycie kosztów hospitalizacji i leczenia za granicą,
  • pomoc informacyjną, na przykład udzielenie informacji o lokalizacji najbliższego warsztatu czy stacji paliw, natężeniu i utrudnieniach w ruchu.

Zakres ochrony Assistance zależy od oferty danego ubezpieczyciela. Z reguły towarzystwa ubezpieczeniowe oferują dwa, zróżnicowane pod względem zakresu usług warianty tego rodzaju polisy – wsparcie podstawowe i rozszerzone.

Pomoc Assistance w podstawowej wersji jest dodawana bezpłatnie do polis OC oraz AC. W tym przypadku jednak mamy do czynienia z ograniczoną ochroną. Z kolei w wersji rozszerzonej ubezpieczenie assistance zapewnia wsparcie niemal we wszystkich sytuacjach, które mają miejsce na drodze. W celu zapewnienia sobie większego poczucia komfortu i bezpieczeństwa lepiej sięgnąć po ten właśnie wariant.

Dla kogo jest ubezpieczenie AC?

Ubezpieczenie może kupić każdy kierowca. Jest to dobrowolna forma ubezpieczenia, na której szczególnie skorzystać mogą osoby dużo podróżujące lub mające awaryjny samochód.

Czy usługi assistance działają również za granicą?

Ochrona Assistance zazwyczaj nie działa za granicą. W towarzystwach ubezpieczeniowych można jednak znaleźć osobną ofertę ubezpieczeń międzynarodowych. Tego rodzaju polisa zapewnia wsparcie w przypadku wypadku, awarii czy kradzieży pojazdu poza granicami kraju. Międzynarodowe ubezpieczenia Assistance można z reguły wykupić na okres, na przykład 30 czy 60 dni co sprawia, że jest to korzystne rozwiązanie dla osób, które jadą na wakacje lub wyjeżdżają w krótką podróż służbową.

Na co powinieneś zwrócić uwagę?

Podobnie jak w przypadku innych ubezpieczeń, przed dokonaniem wyboru oferty Assistance warto zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU). W dokumencie tym znajdują się między innymi, informacje o zasadach postępowania w razie wystąpienia zdarzenia, zakres ubezpieczenia, wysokość odszkodowania, wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela czy procedura zgłaszania reklamacji.

Podpisując umowę, warto zwrócić szczególną uwagę na limity określone przez ubezpieczyciela. Limity te mogą bowiem okazać się niskie i za każdą dodatkową ochronę będzie trzeba dodatkowo zapłacić. Na przykład towarzystwo ubezpieczeniowe zapewnia holowanie auta, ale tylko do 50 km. Za każdy dodatkowy kilometr trzeba będzie dopłacić.

Ile kosztuje ubezpieczenie AC?

Cena, tak samo jak zakres, ubezpieczenia zależy od oferty ubezpieczyciela. Assistance jest często sprzedawane w pakiecie z OC i AC. W tej sytuacji można liczyć na dużą zniżkę, a niekiedy nawet na darmową polisę.

Z reguły ubezpieczyciele oferują kilka rodzajów polis assistance. Wybór odpowiedniej opcji zależy od sposobu eksploatacji samochodu, możliwości finansowych ubezpieczającego oraz zakresu ochrony. Assistance jako samodzielna polisa kosztuje więcej niż pakiet OC, AC i Assistance. Decydując się na taką zindywidualizowaną ochronę można jednak otrzymać od ubezpieczyciela dodatkową zniżkę za jej rozszerzenie. Przy wyborze ubezpieczenia assistance warto zapoznać się z ofertą różnych ubezpieczycieli. Można w tym celu skorzystać z darmowych internetowych porównywarek ubezpieczeń lub porady agenta ubezpieczeniowego.

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Wpis partnerski

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.