136
Views

Ludzie mają różne pomysły na zarobek, jednak kradzież nie należy do tych najlepszych. Przekonała się o tym 35-latka z powiatu świebodzińskiego, która ze swojej pracy wyniosła smartfony o łącznej wartości ok. 100 000 PLN. W kradzieży pomagał jej 33-letni partner.

Wyniosła smartfony o wartości 100 tys. złotych

Niektórzy mówią, że pierwszy milion trzeba ukraść i pewna 35-latka z powiatu świebodzińskiego chyba wzięła sobie te słowa prosto do serca. Jak podała Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie, kobieta od jakiegoś czasu wynosiła ze swojego miejsca pracy urządzenia elektroniczne oraz inne cenne przedmioty. Według szacunków kobieta oraz jej 33-letni partner ukradła sprzęt o łącznej wartości około 100 tysięcy złotych.

Przeczytaj także: Ludzie kradną karty graficzne z gotowców. Desperacja sięga zenitu!

Jak możemy przeczytać w komunikacie wydanym przez Komendę Powiatową Policji w Świebodzinie, cały proces ciągnął się od co najmniej listopada. Kobieta kradzione przedmioty chowała pod ubranie, a następnie wychodziła z miejsca pracy. Co więcej, w czasie zatrzymania, 35-latka posiadała przy sobie kolejne smartfony i przedmioty, które planowała wynieść poza teren firmy w celu dalszego zbycia. W efekcie dalszego postępowania w mieszkaniu kobiety znaleziono kolejne skradzione urządzenia.

Zatrzymanym grozi 5 lat więzienia

Aktywną pomoc w przestępstwie kobiecie udzielał 33-letni partner. Usłyszał on zarzuty paserstwa. Obu zatrzymanym grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Prokuratora Rejonowa ze Świebodzina wydała zatrzymanym zakaz opuszczania kraju oraz zatrzymano ich paszporty.

Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie świebodzińskiej policji.

Część pracowników dużych przedsiębiorstw, niestety coraz częściej, daje się skusić pozornie prostemu sposobowi na „dorobienie do pensji”. Okradają pracodawcę, wynosząc z magazynów bądź sortowni mienie, narażając przedsiębiorcę na poważne straty. Działania policji polegają między innymi na uzyskiwaniu informacji o takich kradzieżach, a następnie zapobieganiu im.

Źródło: KPP Świebodzin

Kategoria artykułu
Ciekawostki
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.