Ukradła z pracy smartfony o łącznej wartości 100 000 PLN!

Ludzie mają różne pomysły na zarobek, jednak kradzież nie należy do tych najlepszych. Przekonała się o tym 35-latka z powiatu świebodzińskiego, która ze swojej pracy wyniosła smartfony o łącznej wartości ok. 100 000 PLN. W kradzieży pomagał jej 33-letni partner.

Wyniosła smartfony o wartości 100 tys. złotych

Niektórzy mówią, że pierwszy milion trzeba ukraść i pewna 35-latka z powiatu świebodzińskiego chyba wzięła sobie te słowa prosto do serca. Jak podała Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie, kobieta od jakiegoś czasu wynosiła ze swojego miejsca pracy urządzenia elektroniczne oraz inne cenne przedmioty. Według szacunków kobieta oraz jej 33-letni partner ukradła sprzęt o łącznej wartości około 100 tysięcy złotych.

Przeczytaj także: Ludzie kradną karty graficzne z gotowców. Desperacja sięga zenitu!

Jak możemy przeczytać w komunikacie wydanym przez Komendę Powiatową Policji w Świebodzinie, cały proces ciągnął się od co najmniej listopada. Kobieta kradzione przedmioty chowała pod ubranie, a następnie wychodziła z miejsca pracy. Co więcej, w czasie zatrzymania, 35-latka posiadała przy sobie kolejne smartfony i przedmioty, które planowała wynieść poza teren firmy w celu dalszego zbycia. W efekcie dalszego postępowania w mieszkaniu kobiety znaleziono kolejne skradzione urządzenia.

Zatrzymanym grozi 5 lat więzienia

Aktywną pomoc w przestępstwie kobiecie udzielał 33-letni partner. Usłyszał on zarzuty paserstwa. Obu zatrzymanym grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Prokuratora Rejonowa ze Świebodzina wydała zatrzymanym zakaz opuszczania kraju oraz zatrzymano ich paszporty.

Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie świebodzińskiej policji.

Część pracowników dużych przedsiębiorstw, niestety coraz częściej, daje się skusić pozornie prostemu sposobowi na „dorobienie do pensji”. Okradają pracodawcę, wynosząc z magazynów bądź sortowni mienie, narażając przedsiębiorcę na poważne straty. Działania policji polegają między innymi na uzyskiwaniu informacji o takich kradzieżach, a następnie zapobieganiu im.

Źródło: KPP Świebodzin

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Słuchawki Dyson Zone rodem z Cyberpunk 2077. Cena kosmos!

Z czym kojarzy się Wam ta firma? Zapewne tak...

Unia zdecydowała. Wszyscy mają mieć USB-C. iPhone też

Czyżby nadchodził koniec ery złącza Lightning? Wydaje mi się,...

Wodorowa Toyota Hilux, marka wkracza na nowy poziom bezemisyjności

Elektryczny napęd i ogniwa paliwowe. Tak, to wodorowa Toyota...

Tryb samolotowy nie będzie już wymagany podczas lotu!

Każdy kto choć raz podróżował samolotem dobrze zna tę...

Obowiązkowa fotowoltaika od 2025 roku? Sprawdź szczegóły.

Ma tylu zwolenników ilu przeciwników. Energia ze słońca to...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!