Używasz Skype? W Windows 11 już go nie zobaczysz

Rozmowy on-line, praca zdalna, wirtualne konferencje. Od początku pandemii COVID-19 przenieśliśmy do sieci większość aspektów naszego codziennego życia. Jeśli nadal używasz Skype i planujesz w przyszłości zakupić komputer z Windows 11 możesz się mocno zdziwić. Aplikacja zostanie zastąpiona przez Microsoft Teams. Zdziwiony? Ja nie.

Przesiadka na Teams była czymś oczywistym. Nie chodzi mi tylko o popularność aplikacji, bo przecież istnieje alternatywa w postaci Zooma, Discorda i chociażby Messengera. Microsoft planował integrację Teams z Windows 11. Właśnie podczas premiery nowego systemu, która odbyła się kilka dni temu dostaliśmy potwierdzenie tych planów. Tak, to oznacza, że Skype znika z Windowsa. Jeśli używasz nadal tego komunikatora nie martw się. Będzie go można pobrać ze sklepu, aczkolwiek szczerze mówiąc korzystanie z tej przestarzałej, bo mającej już szesnaście lat aplikacji trochę mnie dziwi. Jest wiele innych bardziej rozbudowanych i przede wszystkim bezpiecznych komunikatorów.

Skype nie pojawi się w Windows 11

Jak już wspomniałem, chodzi o fabryczną instalację aplikacji. Microsoft lubi nas „raczyć” wieloma programami, które nie do końca są potrzebne. Czasami aż przykro mi się robi patrząc na to, co posiadają na swoim komputerze użytkownicy. Nawet nie mówię o darmowych antywirusach.

Tak czy inaczej, Microsoft uznał, że Skype jest zbyt przestarzały by miał fabrycznie pojawić się w Windows 11. Zastąpiła go aplikacja Teams, która będzie w pewnym stopniu integralną częścią systemu. Czy to dobrze, czy też źle? Przekonamy się po instalacji najnowszego oprogramowania Microsoftu.

To nie jedyna aplikacja, która zniknie z Windows 11!

Wracając do tematu zainstalowanych wraz z systemem aplikacji, w przypadku „jedenastki” zniknie również między innymi OneNote for Windows 10, Paint 3D a także 3D Viewer.

Link do Microsoft Store.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Nagość na Instagramie? Koniec z tym! Serwis wprowadza nowe rozwiązanie

Nagość na Instagramie to chleb powszedni, dlatego też Meta...

Kolejny problem Samsunga! Puchnące baterie we flagowcach!

Wygląda na to, że youtuber posługujący się pseudonimem Mrwhosetheboss...

Aplikacja Biedronka cieszy się ogromną popularnością

Sieć sklepów Biedronka pochwaliła się wynikami popularności jakie osiągnęła...

Polska w Lidze Narodów. Ta statystyka pokazuje, jak jest źle!

Polska w Lidze Narodów nie wygląda najlepiej. Wczorajsza porażka...
Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj