W czasie pandemii to gracze są w największym niebezpieczeństwie

Pandemia COVID-19 wymusiła na nas spędzanie czasu w domu. To sprawiło, że mieliśmy więcej czasu na granie w nowe i ulubione tytuły. Zyskali na tym nie tylko gracze, którzy mieli więcej czasu na spędzenie czasu w świecie wirtualny, ale również producenci, których przychody mocno poszły w górę. Trzecia grupa również nie próżnowała. Mowa tutaj o hakerach, którzy według raportu Kaspersky, atakowali duże i popularne tytuły. Ataki hakerskie na graczy GTA V czy Minecraft stały się czymś częstym.

Ataki hakerskie wymierzone w duże tytuły

Producent oprogramowania hakerskiego Kaspersky udostępnił raport, na którym możemy zobaczyć, jak często ataki hakerskie wymierzone były w społeczność graczy. Według przekazanego raportu oprogramowanie Kaspersky wykryło ponad 5,8 mln ataków hakerskich, a ich celem byli gracze Grand Theft Auto V, The Sims 4 i Minecraft. Lista atakowanych gier była o wiele więcej.

Przeczytaj także: Hakerzy atakiem hakerskim chcieli zwrócić uwagę na… hakerów w Titanfall

Narzędziem, które przenosiło szkodliwe oprogramowanie, był z reguły crack do gier. Skopiowany plik przenikał do systemu, z którego wykradał cenne dane użytkownika, jednocześnie infekując komputera. W raporcie firmy Kaspersky możemy przeczytać, że dane pochodzą z okresu od trzeciego kwartału 2020 do drugiego kwartału 2021 roku. To właśnie wtedy ataki hakerskie miały największy procent, ponieważ był to okres, w którym pandemia miała swój szczyt.

Minecraft głównym celem hakerów

W raporcie przygotowanym przez Kaspersky możemy zobaczyć, że ataki hakerskie najczęściej dotyczyły popularnej gry Minecraft. Na drugim miejscu znalazła się gra The Sims 4, a miejsce za nią zajął PUBG. Za podium znalazł się inny battle royale, czyli Fortnite, a pierwszą piątkę zamyka Grand Theft Auto 5. Dostawca oprogramowania ujawnia, że najwięcej ataków odnotowano w drugim kwartale 2020 roku, jednak rok później liczba ta była najmniejsza. Ataki hakerskie malały analogicznie do znoszenia lockdown’ów w kolejnych krajach.

ataki hakerskie kaspersky
W czasie pandemii to gracze są w największym niebezpieczeństwie

Co więcej, pliki gier nie były jedynymi zainfekowanymi danymi, ponieważ według firmy Kaspersky spora liczba ataków wywodziła się z plików programów, które miały chronić użytkowników przed… atakami. Metody przestępstw internetowych są zróżnicowane, a jak podaje firma, w dalszym ciagu jedną z najpopularniejszych form ataku jest phishing.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Karty graficzne GeForce RTX 4090 są już dostępne do kupienia

Jak donosi serwis Videocardz nic nie stoi na przeszkodzie...

Jeremy Sochan zadebiutował w NBA! Zobaczcie, jak sobie poradził!

Jeremy Sochan zadebiutował w lidze NBA! Polak rozegrał dziś...

Playstation 5 złamane! Hakerzy wygrali z zabezpieczeniami

Hakerom udało się złamać zabezpieczenia, czy też ograniczenia w...

A jednak! Intel Arc A770 trafi do sprzedaży! Premiera i ceny

Wczoraj, podczas Innovation Pat Gelsinger, Intel potwierdził cenę i...

Perspektywy zawodowe po studiach prawniczych w 2022 roku

Perspektywy zawodowe po studiach prawniczych w 2022 roku. Studia...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj