Connect
To Top

WannaCry powraca? Wirus zaatakował komputery w fabryce Boeinga

Wiele mówiło się w ubiegłym roku o ataku ransomware WannaCry. Wirus atakował firmy blokując dostęp do danych z dysków i żądając okupu za przywrócenie dostępu. Hakerzy powrócili i za cel obrali sobie jedną z fabryk Boeinga.

WannaCry na komputerach w jednej z fabryk Boeing

Wirus, który w tamtym roku siał zamęt na komputerach w wielu przedsiębiorstwach. Niestety nowa wersja przygotowana przez hakerów znów atakuje. WannaCry pojawił się na komputerach w fabryce Boeinga, która znajduje się w Południowej Karolinie. Główny inżynier, Mike VanderWel poinformował o ataku ransomware. Problem dotyczył serwerów firmowych. Obawy były spore, ponieważ wirus mógł przedostać się przez zabezpieczenia oprogramowania samolotów. Całe szczęście programiści dokładnie przeskanowali serwery firmowe i sytuacja została opanowana. Boeing Airplanes poinformował, że poprawiono już zabezpieczenia, a produkcja wróciła do normy.

Dla przypomnienia, WannaCry to wirus, który szyfruje dane i żąda wykonana opłaty. Problem z tym ransomware był na tyle poważny, że Microsoft postanowił wprowadzić aktualizację dla Windowsa XP, który to przecież nie był już aktualizowany od dłuższego czasu.

More in Biznes

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media