WhatsApp jest bezpieczniejszy niż komunikator iMessage, z którego mogą korzystać jedynie użytkownicy urządzeń Apple? Tak twierdzi nie tylko szefostwo firmy dostarczającej komunikatora, ale sam Mark Zuckerberg!

Meta i WhatsApp wbijają szpilkę Apple

Kwestia bezpieczeństwa w komunikatorach internetowych jest bardzo ważna. Deweloperzy starają się zapewnić jak największą prywatność swoim użytkownikom, jednak nie zawsze jest to możliwe. Największe problemy z tym w przeszłości miała Meta (wcześniej Facebook). Nie raz mówiło się o tym, że jej komunikatory zbierają dane na potęgę.

komunikator, WhatsApp jest bezpieczniejszy niż iMessage? Mark Zuckerberg jest tego pewien
Meta i WhatsApp kwestionują bezpieczeństwo komunikatora Apple.

Przeczytaj także: Popularna streamerka była zastraszana, szantażowana i zmuszana do streamowania!

Teraz okazuje się, że WhatsApp jest bezpieczniejszy niż iMessage. Tak przynajmniej twierdzi szefostwo firmy tworzącej komunikator oraz sam Mark Zuckerberg. Postanowiono zapewnić użytkowników, kto posiada najlepszą i najbezpieczniejszą usługę przesyłania wiadomości.

Czy WhatsApp jest bezpieczniejszy niż iMessage? W teorii tak!

iMessage to komunikator, z którego mogą korzystać użytkownicy urządzeń Apple. Swego czasu mówiło się, że jest to najbezpieczniejszy komunikator, z którego korzysta tak szerokie grono osób. Dane mówiły, że iMessage nie pobiera od użytkowników nadmiernej ilości danych. W przeciwieństwie do komunikatorów Mety. WhatsApp i Messenger zawsze przechwytywał ogromną ilość danych, które z pozoru wydawały się bezużyteczne.

Teraz Mark Zuckerberg oraz Will Cathcart twierdzą, że WhatsApp jest bezpieczniejszy niż iMessage. Mówi o tym m.in. reklama umieszczona nad wejście do Pennsylvania Station. Widzimy na nim trzy dymki – zielony SMS/MMS z iPhone, niebieski iMessage oraz biały oznaczony jako Private Bubble. Ten ostatni odnosi się do WhatsApp, a pod spodem mam informację, że komunikator ten korzysta z szyfrowania end-to-end, zapewniając prywatność.

WhatsApp jest bezpieczniejszy niż iMessage? Mark Zuckerberg jest tego pewien
Największą przewagą WhatsAppa nad iMessage jest szyfrowanie end-to-end, które w przypadku komunikatora Apple działa jedynie w rozmowach pomiędzy urządzeniami tego producenta.

WhatsApp jest bezpieczniejszy od iMessage? Trzeba podkreślić, że Apple korzysta z pełnego szyfrowania tylko w momencie, kiedy w rozmowie udział biorą użytkownicy korzystający z urządzeń amerykańskiego giganta. Kiedy mówimy o kontakcie z telefonami z Androidem, iPhone powracają do nieszyfrowanych wiadomości. Taka polityka spotkała się z krytyką Apple ze strony Google, która nawoływała do zmiany przesyłania wiadomości RCS na iPhone, co wiąże się z pełnym szyfrowaniem.

Źródło: TechSpot