105
Views

Podobnie jak w większości komunikatorów dostępnych na rynku WhatsApp daje znać naszym znajomym, kiedy ostatni raz byliśmy online. Nie każdy jednak chce, aby inne osoby wiedziały o jego dostępności. Najnowsze zmiany wprowadzone przez deweloperów aplikacji pozwolą na ukrycie tej informacji!

Kilka nowości w popularnym komunikatorze

Deweloperzy komunikatora WhatsApp mają w ostatnim czasie sporo pracy. W tamtym tygodniu pisaliśmy o tym, że aplikacja otworzy się bardziej na kontakty społeczne i pozwoli na tworzenie grup z nieznajomymi nam osobami. Komunikator należący do Meta będzie więc pozwalał na komunikację nie tylko ze znajomymi i rodziną, ale także na prowadzenie grupowych rozmów z obcymi.

Przeczytaj także: WhatsApp będzie konkurencją dla Discorda? Meta testuje nowe funkcje

Funkcja “Społeczność” jest w fazie testów i dostęp do niej ma na razie określono grono użytkowników. Kiedy i czy w ogóle to rozwiązanie trafi do publicznego użytku, jest jeszcze niewiadome. To jednak nie jedyne nowości, które w najbliższej przyszłości trafią do popularnego komunikatora WhatsApp. Deweloper pracuje nad ukryciem statusu dostępność.

WhatsApp pozwoli nam się ukryć

Większość komunikatorów, które przez lata przewijały się przez nasze smartfony lub komputery posiadało możliwość zmiany, lub ukrycia statusu. Wszyscy przecież pamiętamy, jak to wyglądało w przypadku polskiego komunikatora Gadu-Gadu. W przypadku WhatsApp nie zyskamy może słoneczek o różnych kolorach, jednak aplikacja wkrótce pozwoli na ukrycie swojego statusu online. Dla wielu będzie to bardzo przydatna aktualizacja.

Jak podaje serwis WABetaInfor, wersja beta aplikacji WhatsApp wprowadza nowe ustawienia, które pozwalają na zmianę statusu naszej dostępności. Warto jednak podkreślić, że takie rozwiązanie dostępne będzie dla użytkowników urządzeń z systemem iOS. Użytkownicy Androida mogą już z niego korzystać od jakiegoś czasu. Najnowsza aktualizacja pozwala na zmianę nie tylko statusu “ostatni widziany”, ale także opisu profilu oraz widoczności zdjęcia dla wybranych kontaktów.

whatsapp
Źródło: WABetaInfo

Zmian można dokonywać w zakładce Prywatność w ustawieniach aplikacji. Osoby, które biorą udział w beta testach aplikacji WhatsApp, mogą wybrać, które kontakty mogą zobaczyć status, opis czy zdjęcie. Oczywiście wszystkie te elementy można wyłączyć dla wszystkich kontaktów, nawet tych spoza naszej listy.

Źródło: WABetaInfo

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.