203
Views

Na ustach wszystkich jest Wiedźmin 4 i nie ma się czemu dziwić, ponieważ poprzednia część gry okazała się ogromnym hitem, w który gracze na całym świecie grają do dziś. Okazuje się, że t nie jedyny projekt, który będzie nawiązywał do tego uniwersum. Przecieki mówią, że Wiedźmin multiplayer powstaje.

Kolejny projekt CD Projekt RED postawi na rozgrywkę sieciową?

CD Projekt RED kilka tygodni temu zaskoczyło cały technologiczny świat i branżę gamingową, zapowiadając kolejną odsłonę gry opartej na uniwersum stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Tytuł AAA ma powstać na silniki Unreal Engine 5 i zaoferować zupełnie nowy wymiar rozrywki.

Okazuje się jednak, że to nie wszystko, ponieważ na horyzoncie może być Wiedźmin multiplayer. Polskie studio produkujące gry ogłosiło, że pracuje nad kolejną grą z uniwersum Wiedźmina, a ogłoszenie o pracę w The Molasses Flood sugeruje, że może chodzić o tytuł stawiający na wieloosobową rozgrywkę.

CD Projekt Red - Wiedźmin 4 w fazie przedprodukcyjnej! Wiedźmin multiplayer
Wiedźmin multiplayer powstanie? Tajemniczy projekt CD Projekt RED

Wiedźmin multiplayer tworzony jest przez The Molasses Flood?

Grupa CD Projekt przejęła The Molasses Flood w październiku zeszłego roku. Jest to niezależne studio, które stworzyło m.in. Drake Hollow. Informacja prasowa zdradziła, że zespół będzie pracować niezależnie nad “ambitnym projektem”, który będzie oparty na jednym z istniejących IP CD Projekt. Wielu wierzy, że tą grą będzie Wiedźmin multiplayer.

Przeczytaj także: Wiedźmin 4 trafia do fazy przedprodukcyjnej. CDPR aktualizuje status prac

Studio The Molasses Flood poszukuje osoby na stanowisko projektanta trybu wieloosobowego do gry, która zostanie oparta na silniku Unreal Engine 5. Przecieki sugerują, że tytuł ten ma być oparty na zbieraniu doświadczenia przez postać oraz oferować system progresji. Postać będzie mogła posługiwać się nie tylko bronią białą, ale także rękami.

Uruchomienie spin-offu przed wypuszczeniem kolejnego Wiedźmina pomoże sprawdzić CDPR, czy wprowadzanie sieciowej rozgrywki do swoich gier ma sens. Jakiś czas temu podczas sesji Q&A prezes Adam Kiciński potwierdził, że studio planuje wdrożyć takie rozwiązanie do Cyberpunka i Wiedźmina.

Źródło: Jobs.Smartrecruiters

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.