Wiemy jak najnowszy Apple Mac Pro spisuje się jako tarka do sera!
Wiemy jak najnowszy Apple Mac Pro spisuje się jako tarka do sera!

Wiemy jak najnowszy Apple Mac Pro spisuje się jako tarka do sera! (oraz jak łatwo go naprawić)

Produkty marki Apple na pewno były obiektem kpin w 2019 roku. Mowa nie tylko o podstawce pod monitor za tysiąc dolarów. Mam również na myśli Mac Pro, a konkretniej jego obudowę, która przypomina tarkę do sera.

Apple Mac Pro to nie tylko wydajny komputer, lecz produkt świetnie spisujący się w… kuchni

Na poniższym filmie możemy zobaczyć jak kosztujący niemałe pieniądze sprzęt amerykańskiego producenta prezentuje się w środku. I trzeba przyznać, że jego wygląd jest bardzo ciekawy, rzekłbym, że nawet ciekawszy niżeli z założoną pokrywą. Podzespoły w środku w większości są dodatkowo obudowane. Jest także bardzo dużo miejsca na dodatkowe rozszerzenia w postaci kart PCI-E. W środku nie brakuje slotów na pamięć RAM, bowiem najmocniejsza konfiguracja Apple Mac Pro będzie zawierała aż 1.5TB (tak, 1536GB) pamięci DDR4. Przecież większość dotychczasowych komputerów nie posiada nawet tyle pamięci masowej! Jakie więc zastosowanie można znaleźć dla takiej pamięci? Na pewno docenią to użytkownicy zamierzający renderować pliki wideo w wysokiej rozdzielczości. Choć mam małe wątpliwości przy programach takich jak Chrome, Adobe After Effects czy Minecraft. 😉

Omawiana akcja rozpoczyna się od 13:48. Jak możemy zauważyć Mac Pro w swoim absurdalnym zadaniu spisuje się… słabo. Większość sera pozostała na obudowie, ale po części udało się go zetrzeć. Teraz eksperci od iFixit niestety będą musieli znaleźć sposób na wyczyszczenie pozostałości.

Wiemy jak najnowszy Apple Mac Pro spisuje się jako tarka do sera!

Żarty żartami, ale Apple Mac Pro to bardzo dobry sprzęt, który można łatwo naprawić.

Wiele innych urządzeń amerykańskiego producenta nie może pochwalić się łatwością ich naprawienia. Urządzenia często są szczelnie zamknięte i samodzielna naprawa przez użytkownika może być niemożliwa. Wystarczy przypomnieć artykuł pt. „Jak wymienić baterię w Apple MacBook Air„, gdzie widać, że tak naprawdę po otworzeniu obudowy mamy dostęp do chłodzenia, akumulatora i dysku. W przypadku tej maszyny jest zdecydowanie inaczej. iFixit jest znane z oceny łatwości naprawy wielu urządzeń popularnych marek oraz korzystnych poradników. W ich teście Mac Pro uzyskał ocenę 9/10! Perfekcję jednak zakłóciły podzespoły takie jak SSD. Dlaczego? Muszą być certyfikowanym zamiennikiem w przypadku jego wymiany.

Co sądzicie o nowym sprzęcie od Apple? Warto odpuścić sobie samochód czy mieszkanie dla komputera Mac Pro?

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
PlayStation classic z emulatorem PCSX ReARMeD
Mini konsola Sony PlayStation Classic z darmowym emulatorem PCSX