Windows 11 z nieoficjalnych źródeł zawiera groźnego wirusa!

Windows 11 to system, na który czeka każdy użytkownik OS od Microsoftu. Od jakiegoś czasu trwają beta testy, a udział w nich może wziąć każdy, kto dołączy do programu Windows Insider. Ogólny dostęp nie przeszkadza jednak w udostępnianiu nowego systemu. Okazuje się jednak, że system, który pochodzi z nieoficjalnego źródła, może być zainfekowany groźnym wirusem.

Windows 11 z nieoficjalnego źródła to kiepski pomysł

Jeśli nie możecie doczekać się Windowsa 11, a jakimś sposobem nie udało wam się skorzystać z update dostępnego za pomocą Windows Insider, nie pobierajcie nowego systemu operacyjnego Microsoft z nieoficjalnego źródła. Jak informuje Kaspersky, po sieci krążą kompilacje i wersje systemu, które tak naprawdę są zainfekowane groźnym wirusem. Firma, która słynie z tworzenia antywirusa, potwierdziła, że duża część użytkowników „nadziała się” na pułapkę hakerów.

Za przykład można podać tutaj plik o nazwie „86307_windows 11 build 21996.1 x64 + activator.exe”. Po pobraniu plik waży 1,75 GB, a wypełniony jest on głównie biblioteką DLL. W niej znajdują się dane, które nie mają żadnej funkcji oprócz zwiększenia rozmiaru pliku. Tak naprawdę jest to bardzo groźny malware, który przejmuje komputer.

windows 11
Windows 11 z nieoficjalnych źródeł zawiera groźnego wirusa!

Groźny malware ukryty w instalatorze

Pobieranie Windows 11 z nieoficjalnych źródeł jest bardzo dziwnych ruchem, zwłaszcza kiedy każdy może zapisać się do programu Windows Insider. Osoby, które do niego dołączą, mogą zupełnie za darmo wypróbować nowego systemu od Microsoft. Niemniej jednak osoby decydują się na pobieranie systemu z nielegalnych źródeł. To próbują wykorzystać hakerzy.

Przeczytaj także: Windows 11. Co jeśli nie spodoba Ci się system? Microsoft odpowiada!

Kaspersky podaje, że wyżej wspomniany instalator Windowsa działa normalnie, jednak w tle pobiera pliki, które infekują komputer osoby, która zdecydowała się na pobranie instalatora „manager for 86307_windows 11 build 21996.1 x64 + activator”. Firma przekazała, że w ten sposób zainfekowano setki komputerów, jednak nie znamy dokładnej liczby.

Jeśli więc chcecie wypróbować nowy system Windows 11, pobierzcie go z legalnego źródła, które jest przecież całkowicie darmowe.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

A jednak! Intel Arc A770 trafi do sprzedaży! Premiera i ceny

Wczoraj, podczas Innovation Pat Gelsinger, Intel potwierdził cenę i...

Nowy Need for Speed Unbound będzie wydany jeszcze w 2022 r

Dosyć długo, bo już trzy lata Electronic Arts każe...

Melvin Manhoef, legenda K1, kończy sportową karierę

Były przeciwnik Mameda Khalidova, Melvin Manhoef zakończył sportową karierę!...

Intel prezentuje 13 generację procesorów Intel Core

Podczas konferencji Innovation Pat Gelsinger, Intel zaprezentował także 13...

Elektryczne Volvo XC90 określi stan trzeźwości kierowcy i wykona odpowiednie ruchy

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest niedozwolone i najczęściej...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj