Wszyscy używamy tego komunikatora! Ekspert mówi – przestańmy!

Facebook ma wiele za uszami i wszyscy o tym doskonale wiemy. Ciągle infiltruje to, co robimy na naszych smartfonach, śledzi naszą lokalizację i wiele innych rzeczy, a pomimo tego w dalszym ciągu korzystamy z jego usług. Ekspert odradza korzystanie z aplikacji Messenger jako podstawowego komunikatora.

Messenger w dalszym ciągu nie posiada odpowiedniego szyfrowania

Messenger, komunikator od Facebooka jest dla większości z nas podstawową formą kontaktu ze znajomymi. Nie jest to jednak aplikacja, której możemy ufać i po raz kolejny przekonaliśmy się dlaczego. Okazuje się, że komunikator od Facebook’a nie jest wyposażony w szyfrowanie end-to-end.

Brak tego typu szyfrowania w aplikacji Messenger sprawia, że to naraża naszą prywatność i wszelkie wiadomości, które wymieniamy ze znajomymi. Wiadomości te mogą zostać ujawnione. Facebook tłumaczy opóźnienie wprowadzenia szyfrowania end-to-end z obawy przed niebezpiecznymi sytuacjami, głównie związanymi z wykorzystywaniem nieletnich.

messenger
Brak szyfrowania end-to-end w Messengerze jest niebezpieczny dla naszej prywatności, jednak ma też swoje plusy.

Z jednej strony dobrze, z drugiej nie do końca

Jak widać więc brak szyfrowania może okazać się w wielu sytuacjach pomocny. Obecnie aplikacji Messenger nie można wysyłać wiadomości, które naruszają politykę Facebooka i są po prostu niedozwolone. Zastosowanie szyfrowania end-to-end sprawiłoby, że użytkownicy mogliby przekazywać między sobą takie właśnie treści.

Przeczytaj także: Aplikacje wykradały hasła do Facebook! Są dość popularne!

Z drugiej jednak strony Facebook ma stały wgląd do tego, co wysyłamy między sobą. To właśnie na łamach Forbesa podkreśla Zac Doffman, ekspert ds. bezpieczeństwa cybernetycznego. Mówi on o tym, że powinniśmy zamienić podstawowy komunikator, a Messenger’a zostawić do komunikacji z dziećmi i do przekazywania podstawowych informacji. Ekspert mówi również o tym, że wszystkie komunikatory internetowe powinny być odpowiednio szyfrowane, w celu gwarancji bezpieczeństwa prywatności.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

OLX z 2 zarzutami od UOKiK. Chodzi m.in. o przesyłki OLX

UOKiK postawił dwa zarzuty popularnej platformie sprzedażowej OLX. Chodzi...

Aktor Ryan Grantham skazany na dożywocie za zabójstwo matki

Aktor Ryan Grantham został skazany na dożywocie za zabójstwo...

Mattia Binotto do zwolnienia – powstała petycja fanów

Na platformie change.org powstała petycja, aby zwolnić szefa zespołu...

Nicholas Latifi odchodzi z Williamsa. Kto go zastąpi?

Stało się to, o czym cały świat F1 mówił...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj