Site icon MenWorld.pl

Rodzicu! Za to przestępstwo grozi 5 lat. Wiemy jak go unikać

Za to przestępstwo grozi 5 lat. Wiemy, jak skutecznie go unikać!

Za to przestępstwo grozi 5 lat. Wiemy, jak skutecznie go unikać!

W ciepłe słoneczne dni, wyjazd nad wodę czy nawet do sklepu z dzieckiem w aucie może skończyć się tragedią przez nieuwagę rodzica. Wiele razy w mediach pisano o tym, że pozostawione w samochodzie dziecko zmarło na skutek przegrzania, ponieważ rodzic zapomniał lub po prostu nie chciał budzić swojej pociechy. Za to przestępstwo grozi 5 lat pozbawienia wolności. Oczywiście takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Jak ich unikać? Znalazłem rozwiązanie, które powinni sprawdzić wszyscy rodzice!

Studniówka z horroru. W Lesznie nie było zabawy a strach.
Za to przestępstwo grozi 5 lat. Wiemy, jak skutecznie go unikać!

Za to przestępstwo grozi 5 lat. I słusznie, bo przez głupotę możemy pozbawić życia niewinną osobę

Mam na myśli firmę BeSafe. W jej ofercie znalazły się foteliki, które posiadają system przypominający o zostawieniu dziecka w aucie. Modele iZi Twist M i-Size oraz iZi Turn M i-Size zostały wyposażone w system Anti-Abandon, którego zadaniem jest informowanie rodzica o tym, że jego dziecko zostało w aucie. Jest to rozwiązanie, które może uratować niejedno życie. To jednak nie wszystkie udogodnienia, w jakie zostały wykorzystane w fotelikach tej marki. Zarówno model iZi Twist M i-Size, jak i iZi Turn M i-Size oferują rozwiązania, które ułatwiają codzienne podróżowanie z dziećmi.

Alarm Anti-Abandon może uratować dziecko

Niestety, na świecie, w tym w Polsce, zdarzają się takie sytuacje, gdzie rodzice zapominają zabrać swoje dziecko z samochodu lub po prostu nie chcą go budzić, bo „przecież zaraz wrócą” z zakupów. Jest to niezwykle niebezpieczna sytuacja, która w słoneczny i upalny dzień zagraża życiu maleństwa. Do nagrzania pojazdu składającego się w większości z blachy nie potrzeba dużo czasu. Rosnąca temperatura w środku sprawia, że organizm dziecka ulega przegrzaniu. Jest to prosty przepis na tragedię.

Reklama

Przeczytaj także: Możesz za to dostać 3000 zł mandatu. Przesada! O co chodzi?

W celu uniknięcia takiej sytuacji firma BeSafe wyposażyła swoje foteliki iZi Twist M i-Size i iZi Turn M i-Size w system monitorujący Anti-Abandon. System ten poza przypomnieniem o dziecku jednocześnie informuje również o odpięciu pasów. Ten cyfrowy system zintegrowany z fotelikiem stworzony został z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa dziecka podczas podróży. Oczywiście alarm ten zintegrowany jest z aplikacją mobilną, która łączy telefon z fotelikiem za pomocą technologii Bluetooth. Rodzic dzięki powiadomieniom informowany jest o każdym odpięciu pasów, jak i o pozostawieniu dziecka w samochodzie. Alerty wysyłane są na numer telefonu podany w aplikacji. Jeśli appka spotka się z brakiem reakcji, powiadomienie wysyłane jest na drugi numer przypisany do aplikacji. Może być to numer drugiego opiekuna czy służb bezpieczeństwa. Fajne, prawda?

Technologie, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie

Foteliki BeSafe iZi Twist M i-Size i iZi Turn M i-Size wyposażone zostały w rozwiązania, które docenimy podczas codziennego użytkowania. Model iZi Twist M śmiało można montować tyłem, a dzięki specjalnemu systemowi można obracać nim na boki (obrót o 180 stopni). Z kolei fotelik iZi Turn M i-Size jest nieco bardziej rozbudowany i pozwala na pełny obrót (360 stopni). To znacząco ułatwia nie tylko podróżowanie, ale również wyciąganie dziecka z samochodu. Oba foteliki gwarantują elastyczność i wygodę podczas korzystania.

BeSafe stawia na praktyczność, dlatego też wykorzystano tutaj nowatorską konstrukcję Universal Level Technology. To zastosowanie eliminuje częsty problem, który pojawia się w momencie montowania fotelika tyłem – zbyt ostry kąt nachylenia spowodowany konstrukcją kanapy samochodowej. Efektem tego jest pionowa pozycja siedząca dziecka, co może powodować problemy z przewożeniem pociechy. Dzięki technologii Universal Level Technology problem ten znika, ponieważ konstrukcja zapewnia optymalną i prawidłową instalację fotelika.

To nie wszystko, ponieważ zarówno fotelik BeSafe iZi Turn M i-Size, jak i iZi Twist M i-Size oferują także system pochłaniania energii Dynamic Force Absorber. Technologia ta umieszczona jest w zagłówku fotelika i chroni najbardziej wrażliwe części ciała dziecka nie tylko podczas jazdy po nierównym terenie, ale przede wszystkim w czasie wypadku.

Zdjęcia: marko-baby.pl.

Exit mobile version