żel czy pianka do golenia
żel czy pianka do golenia

Żel czy pianka do golenia? Co wybrać?

Czym różnią się poszczególne kosmetyki?

Istotną różnicą między nimi będzie konsystencja kosmetyków oraz ich sposób aplikacji. Jednak wybierając pomiędzy kremem, pianką lub żelem, nie należy się kierować wyłącznie swoimi preferencjami. Krem do golenia ma gęstą konsystencję, dokładnie pokrywa skórę i tworzy między naskórkiem a ostrzem cienką warstwę ochronną, zmniejszając tarcie podczas golenia. Ułatwia też dokładne śledzenie ruchów maszynki. Pianka ma bardzo lekką konsystencję – aplikuje się ją na dłonie już w postaci leciutkiej piany, którą wystarczy tylko nałożyć na twarz. Bardzo łatwo się spłukuje. Z kolei żel jest żelem tylko po wyciśnięciu na dłoń. Po zmieszaniu z odrobiną wody i rozprowadzeniu na twarzy zmienia się w gęstą, kleistą pianę.

 

Pianka czy żel do golenia?

Współcześni panowie bardzo rzadko używają już kremów do golenia w tubce, więc kwestią sporną pozostaje tylko: pianka czy żel? Warto tę wątpliwość rozstrzygnąć na sobie. Nie da się tego zrobić inaczej niż poprzez eksperymentowanie. Niektórzy panowie bardziej będą cenili sobie gęstą, kleistą konsystencję żelu i wzmocnioną ochronę skóry. Żele do golenia będą dla nich jedyną akceptowalną opcją. Inni z kolei docenią lekkość i łatwość nakładania, a potem golenia i zmywania pianki do golenia. Dlatego warto eksperymentować i wybrać kosmetyk idealny dla siebie.

 

Żele do golenia a pianki – subtelne różnice

Tak naprawdę oba te kosmetyki służą temu, by zwiększać poślizg i zabezpieczać skórę przed tarciem maszynki jednorazowej. Żel do golenia zazwyczaj oprócz właściwości poślizgowych ma także lepsze właściwości ochronne. Będzie więc dobrym wyborem dla panów o skórze wrażliwej, która wymaga dodatkowej ochrony. To również dobry wybór dla tych, którzy golą się rzadziej niż każdego dnia – w efekcie potrzebują lepszego zmiękczenia włosków i dokładniejszego pokrycia twarzy, by golenie było efektywniejsze. Pianki będą z kolei dobrym wyborem dla panów, którzy nie narzekają na problemy ze skórą, golą się każdego dnia w pośpiechu, a po każdym goleniu używają wysokiej jakości kosmetyków niwelujących podrażnienia i łagodzących.

 

Artykuł zewnętrzny.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Pioneer HDJ-X5 - recenzja słuchawek
Pioneer HDJ-X5 – recenzja słuchawek