Connect
To Top

Żel czy pianka do golenia? Co wybrać?

Panowie w bardzo różny sposób zapewniają swojej skórze poślizg podczas golenia. Niektórzy używają do tego celu nawet zwykłego mydła lub szamponu! Na szczęście bogactwo asortymentu kosmetyków do golenia jest tak duże, że nie trzeba się uciekać do takich metod. Żele do golenia są bardzo popularną formą aplikacji, wcale nie mniej popularną niż pianki do golenia. Co będzie lepsze – żel do golenia czy pianka, a może krem w tubce? W jakiej sytuacji stosuje się konkretny kosmetyk?

Czym różnią się poszczególne kosmetyki?

Istotną różnicą między nimi będzie konsystencja kosmetyków oraz ich sposób aplikacji. Jednak wybierając pomiędzy kremem, pianką lub żelem, nie należy się kierować wyłącznie swoimi preferencjami. Krem do golenia ma gęstą konsystencję, dokładnie pokrywa skórę i tworzy między naskórkiem a ostrzem cienką warstwę ochronną, zmniejszając tarcie podczas golenia. Ułatwia też dokładne śledzenie ruchów maszynki. Pianka ma bardzo lekką konsystencję – aplikuje się ją na dłonie już w postaci leciutkiej piany, którą wystarczy tylko nałożyć na twarz. Bardzo łatwo się spłukuje. Z kolei żel jest żelem tylko po wyciśnięciu na dłoń. Po zmieszaniu z odrobiną wody i rozprowadzeniu na twarzy zmienia się w gęstą, kleistą pianę.

 

Pianka czy żel do golenia?

Współcześni panowie bardzo rzadko używają już kremów do golenia w tubce, więc kwestią sporną pozostaje tylko: pianka czy żel? Warto tę wątpliwość rozstrzygnąć na sobie. Nie da się tego zrobić inaczej niż poprzez eksperymentowanie. Niektórzy panowie bardziej będą cenili sobie gęstą, kleistą konsystencję żelu i wzmocnioną ochronę skóry. Żele do golenia będą dla nich jedyną akceptowalną opcją. Inni z kolei docenią lekkość i łatwość nakładania, a potem golenia i zmywania pianki do golenia. Dlatego warto eksperymentować i wybrać kosmetyk idealny dla siebie.

 

Żele do golenia a pianki – subtelne różnice

Tak naprawdę oba te kosmetyki służą temu, by zwiększać poślizg i zabezpieczać skórę przed tarciem maszynki jednorazowej. Żel do golenia zazwyczaj oprócz właściwości poślizgowych ma także lepsze właściwości ochronne. Będzie więc dobrym wyborem dla panów o skórze wrażliwej, która wymaga dodatkowej ochrony. To również dobry wybór dla tych, którzy golą się rzadziej niż każdego dnia – w efekcie potrzebują lepszego zmiękczenia włosków i dokładniejszego pokrycia twarzy, by golenie było efektywniejsze. Pianki będą z kolei dobrym wyborem dla panów, którzy nie narzekają na problemy ze skórą, golą się każdego dnia w pośpiechu, a po każdym goleniu używają wysokiej jakości kosmetyków niwelujących podrażnienia i łagodzących.

 

Artykuł zewnętrzny.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Ciekawostki

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.