159
Views

Fani długiego snu będą niezadowoleni. Zmiana czasu 2022. Właśnie dziś przestawiamy zegarki na czas letni. To oznacza, że wstajemy wcześniej, ale za to dzień “będzie dłuższy”.

Stwierdzam, że zmiana czasu 2022 powinna być tą ostatnią. Niestety, już w poprzednim roku debatowało się na ten temat. I co? I nic. Aczkolwiek, jeszcze w 2019 roku sugerowano aby znieść zmianę czasu na terenie całej Unii Europejskiej. Miejmy więc nadzieję, że to ostatni raz, kiedy musimy rozregulować swój organizm. Co ciekawe, przykładowo amerykański senat ogłosił, że wprowadza czas letni na stałe, a to oznacza, że Stany Zjednoczone Ameryki rezygnują ze zmiany czasu.

Dziś nadchodzi dzień, w którym przestawiamy zegarki na czas letni. A konkretnie, robimy to w nocy, z godziny 2 na 3. To oczywiście oznacza krótszy sen.

Zmiana czasu 2022. Kiedy przestawiamy zegarki na czas letni?
Zmiana czasu 2022. Kiedy przestawiamy zegarki na czas letni?

Zmiana czasu 2022. Kiedy przestawiamy zegarki na czas letni?

Całe szczęście, wiele urządzeń, takich jak np. smartfony, tablety czy komputery, potrafią automatycznie zmienić czas z zimowego na letni. To oznacza, że nie musimy wstawać specjalnie o 2 w nocy, aby przestawić zegarek o godzinę do przodu.

Nasuwa się pytanie, kto wymyślił zmianę czasu na letni oraz zimowy. Pomysłodawcą jest Benjamin Franklin. To właśnie on stwierdził, że warto zmieniać czas z zimowego na letni i na odwrót. Powodem takiej propozycji była oszczędność sztucznego oświetlenia.

Co sądzicie o zmianie czasu? Uważacie, że jest to nadal potrzebne, czy wręcz przeciwnie – powinno być natychmiast zlikwidowane?

Kategoria artykułu
Ciekawostki
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.