100
Views

Pojawił się długo wyczekiwany przez wiele osób, w tym i przeze mnie, cennik Hondy Civic Type-R 2023. Cena w porównaniu do poprzedniej generacji zwala z nóg. Ale prawdę mówiąc, moim zdaniem, wcale nie jest tak drogo. To chyba ostatni nie wspomagany elektrycznym silnikiem hot-hatch na rynku, który bagatela zmiata konkurencję.

Cennik Hondy Civic Type-R 2023

Znamy cennik Hondy Civic Type-R 2023. Mnie nie zaskoczyła
Znamy cennik Hondy Civic Type-R 2023. Mnie nie zaskoczyła

Ale do rzeczy, bo tanio to już było, jak to mówią co po niektórzy. Nowy model otwiera kwota rzędu 250 tysięcy złotych. Całkiem sporo, w porównaniu do poprzedniej generacji, która u kresu swojej produkcji dostępna była za niecałe 180 tysięcy. Nawet konkurencja w postaci jeszcze niedawno oferowanej Megane RS czy Hyundaia i30N nie jest tak droga jak nowa Honda Civic Type-R. Nie ma co się dziwić. Auto posiada legendarny już silnik VTEC i w tym przypadku moc 330 koni mechanicznych.

Co ciekawsze, z tego co udało mi się zaobserwować, to cena wyjściowa już w zasadzie jest ceną końcową. Nowy model praktycznie dostępny jest jedynie w dwóch wersjach, przy czym ta druga posiada wyłącznie dodatkowo elementy z włókna węglowego. Dodatkowy lakier perłowy czy Championship White to wydatek rzędu jedynie 3000 złotych.

Moim zdaniem jak na samochód oferujący takie osiągi, jest to idealne rozwiązanie dla tak zwanych purystów motoryzacyjnych. Ta cena wcale nie jest aż nadto wygórowana. Jest to przednionapędowy hot-hatch z manualną, 6-biegową skrzynią, który przyspiesza 0-100 km/h w zaledwie 5,4 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 275 km/h. Jedynym minusem będzie prawdopodobnie ograniczona produkcja i długi czas oczekiwania sięgający nawet do 2 lat. A skąd to wiem? Bo sam już sobie nowego Civica Type-R zamówiłem.

A tak wygląda mój Civic Type-R.

nowy Civic Type R
nowy Civic Type R
Kategoria artykułu
Motoryzacja

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.