Zobaczcie jak wygląda nowy Android 12!

Nowa wersja systemu od Google wkrótce pojawi się na urządzeniach użytkowników. Najpierw jednak Android 12 trafi do beta testerów. W sieci pojawiła się oficjalna zapowiedź, na której możemy zobaczyć jak będzie prezentować się nowa wersja oprogramowania mobilnego.

Publiczna beta Android 12 dostępna do pobrania

Użytkownicy, którzy zapisali się do beta testów systemu amerykańskiego giganta mogą pobierać nową wersję systemu Android 12. Google dokładnie przedstawiło i opisało zbliżający się system mobilny na konferencji I/O 2021. Tak jak tego oczekiwano, nowa wersja systemu została mocno przebudowana i przeprojektowana pod względem wyglądu. Nowy design systemu określany jest jako „Material You”.

Przeczytaj także: Google blokowało aplikację na Android Auto i gorzko tego pożałowało!

Reklama

Deweloperzy zdecydowali się na zmianę wyglądu praktycznie każdego elementu systemu Google Android 12. Zmianom uległ cały interfejs, zmieniono np. suwaki zmiany głośności. System stał się jeszcze bardziej podatny na personalizację. Przykładem jest tutaj zmiana koloru praktycznie każdego elementu systemu, po tym jak użytkownik zmieni tapetę. Amerykański gigant wykorzystał także nowe animacje systemowe czy menu szybkich ustawień. Zresztą, zobaczcie sami!

Wygląd to jedno, optymalizacja to drugie

Jak zastrzega się Google, nowy system Android 12, pomimo tego, że diametralnie zmienił swój wygląd, stał się również lepiej zoptymalizowany. Producent zapewnia, że telefony wyposażone w nową wersję oprogramowania będą pracować szybciej i lepiej wykorzystywać akumulator. Dodatkowo mają być bardziej responsywne.

Android 12
Android 12 to nie tylko nowy wygląd, ale też lepsza optymalizacja i większe bezpieczeństwo.

Google w przypadku Androida 12 postawiło również na bezpieczeństwo i prywatność użytkownika. Interfejs pokaże nam listę aplikacji, które w przeciągu określonego czasu uzyskały dostęp do naszych danych. System pozwoli z tego poziomu blokować uprawnienia aplikacji. Uzyskamy także ikony informacyjne, które powiadomią nas o tym czy w danej chwili używany jest mikrofon, aparat czy oba te element. W kwestii lokalizacji, „dwunastka” pozwoli na udostępnianie aplikacjom wyłącznie naszego zbliżonego miejsce pobytu.

System, jak zawsze, na początku pojawi się na telefonach Google Pixel. Potem dopiero na urządzeniach innych producentów. Warto jednak dodać, że z beta wersji Android 12 mogą korzystać osoby posiadające smartfony m.in. takich producentów: jak Google, Nokia, TCL, Asus, OnePlus, Oppo i Xiaomi.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama